16 yaşında kaldırdığım ağırlıklar nasıl?

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar konuyu tamamen bilinçsiz olduğum için açıyorum. Son zamanlarda motivasyon kaybetmeme sebep olan bir problem bu. 62 kiloyum ve 5 aydır spor yapıyorum. Ben bugün 16 yaşına girdim ve Max kaldırdığım ağırlıklar şu şekil:

• Lat pulldown: 65 kg 12 tekrar.
  • Bench press: 55 kg 1 tekrar.
  • Squat: Pr denemedim ama 55 kilo ile set girip son setlere doğru düşüyorum.

Bench pressin çok düşük olduğunu düşünüyorum ve kendimi sürekli kafamda darlıyorum. Kuzenim 55 kilo ve 75 kg 1 tekrar girebiliyor. Yeni başlayan arkadaşlarım 40 kilo ile set bitiriyorlarmış. Benim bu kadar az kiloda kalmamın sebebi nedir? İnternette normal bir insanın en az kendi kilosunu kaldırabileceğini söylüyor farklı forumlardaki kişiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konuyu tamamen bilinçsiz olduğum için açıyorum. Son zamanlarda motivasyon kaybetmeme sebep olan bir problem bu. 62 kiloyum ve 5 aydır spor yapıyorum. Ben bugün 16 yaşına girdim ve Max kaldırdığım ağırlıklar şu şekil:

Bench pressin çok düşük olduğunu düşünüyorum ve kendimi sürekli kafamda darlıyorum. Kuzenim 55 kilo ve 75 kg 1 tekrar girebiliyor. Yeni başlayan arkadaşlarım 40 kilo ile set bitiriyorlarmış. Benim bu kadar az kiloda kalmamın sebebi nedir? İnternette normal bir insanın en az kendi kilosunu kaldırabileceğini söylüyor farklı forumlardaki kişiler.
Lat pulldown'u yazman saçma olmuş, her aletin makara sistemi farklı oluyor, o alette 65 yaparsın farklı marka alette 50 yaparsın. Eğer bu kadar güce takıyorsan güç programı yapabilirsin ama bence güçten çok kas kazanımı daha önemli.

O zaman obezite bir insan yarım ton ineği kaldırabilirdi kütle değil de daha çok kasların oluşturduğu kütle önemli.

Fazla ağırlık iyi bir şey değil. Çok tekrar az ağırlıkla çalışanlar aptal değil, onlar da biliyor fazla ağırlıkla daha hızlı kas yapılabileceğini. Kendini fazla zorlama, kaslar tendon eklem ve kemiklerden daha kolay gelişir, güçlenir ve daha rahat kaldırsın ama sonra bilek omuz ve dirseklerinde hiç beklemediğin sakatlıklar yaşarsın. Dengeyi tutturmak önemli.

Geri
Yukarı