16 yaşında ne tür işlerde çalışılabilir?

Günlük yevmiyeli işlerde çalışabilirsin. Tabi yaşadığın vilayete göre bu işler değişmekte. Şahsen ben her yaz hala daha günlük 200 TL'ye fındık topluyor 500 liraya cayır biciyorum. Yaşadığınız yerde bu tarz işlerde çalışabilirsin.

Bunu nasıl söyleyebiliyorsun bilmiyorum. Sana yüksek lisan mezunu bir çok arkadaşımı gösterebilirim. Çoğu da işsiz! Atanamayan öğretmen arkadaşlarımdan hiç bahsetmiyorum bile!
Arkadaşlarınız yüksek lisans mezunu olduğu halde iş bulmakta sıkıntı çekiyorsa elinde diploması olmayan birini hiç işe almazlar.

Öncelikle merhaba, liseyi bitirmek üzereyim. LGS'den 401 puan alıp iyi bir liseye yerleştim. Açıkcası üniversite okumak istemiyorum. Sebebi ise motorlara karşı büyük bir sevgi içeriyorum. Şuan 15 yaşındayım ileride istediğim meslek motokuryelik A1 ehliyet yani motokurye ehliyeti için 3 ayım kaldı. Bu süreç içerisinde 2400 miktarında para toplamam gerekiyor. 1 gün kaportacıda 13 saat boyunca çalıştım. Adam utanmadan bana 20 TL verdi. Size sorum ise şu, 16 yaşında giyimine dikkat eden, diksiyonu güzel bir bireye dışarıda iş veren olur mu? Günlük 60 TL kafi. Diğer sorum ise garsonluğa yaşım tutar mı? 1.87 boyum var büyük gösteriyorum.
Açık öğretimede geçtim iş bulma yüzdem artar sanırım, okulu bıraktım çünkü.
Bir şey daha eklemek istiyorum. Gayet akıcı bir şekilde ingilizce konuşabiliyorum. Bu bana iş bulmamda avantaj sağlar mı??
Dostum sanayide 20 TL iyi bile vermişler. Orası para kazanma değil zengin olma yeridir. Birşey öğrenip okul okumadan bilgi birikiminizle meslek sahibi olursunuz. Sanayici olursunuz yani. Sanayi de dükkan açmak istemiyorsanız sanayiden uzak durun.

Dış görünüşünüz iyise ve akıcı İngilizceniz varsa, zengin mahalleri veya tarihi eserlerin olduğu yerlerde ki restoranlara garson olarak girin. Siz orada boss çar garson olacaksınız. Maaşınız daha yüksek ve işiniz daha rahat olacak.

Yaşadığınız Coğrafyaya göre tur rehberliği de olabilir. Abi yanında durayım ingilizcem var desen yeter bence. Sonsuza dek çalışmayacağız sonuçta.

Karadenizde çay toplamak da oldukça getirisi yüksek bir iş. Ama çok iyi bir fiziğe ihtiyacınız var.

Cambly'deki eğitmenler native speaker olmuyor mu? Ayrıca bu yaşta eğitmenlik saçma olur. Belli bir yetkinlik ve deneyim seviyesine ulaşması lazım. İngilizcesi ne kadar iyi olursa olsun sadece anlatmakla olmaz. İngilizce dil bilgisi sonsuz bir deniz neredeyse.
Cambly Kids falan var hani orada o kadar dil bilgisi gerekmiyor ama native speaker mevzusunu bilmiyorum. Öyleyse yapamaz muhtemelen.

15-17 yaş arasında bir şey var. Bu yaş aralığında her genç motor aşığı oluyor. 18 de sona eriyor ama. Bende bir hevesle a1 aldım ama hevesim geçti :D
Benimki 10 yaşından beri falan var. Bu zamana kadar elektrikli scooter sürdüm hep.

Öncelikle merhaba, liseyi bitirmek üzereyim. LGS'den 401 puan alıp iyi bir liseye yerleştim. Açıkcası üniversite okumak istemiyorum. Sebebi ise motorlara karşı büyük bir sevgi içeriyorum. Şuan 15 yaşındayım ileride istediğim meslek motokuryelik A1 ehliyet yani motokurye ehliyeti için 3 ayım kaldı. Bu süreç içerisinde 2400 miktarında para toplamam gerekiyor. 1 gün kaportacıda 13 saat boyunca çalıştım. Adam utanmadan bana 20 TL verdi. Size sorum ise şu, 16 yaşında giyimine dikkat eden, diksiyonu güzel bir bireye dışarıda iş veren olur mu? Günlük 60 TL kafi. Diğer sorum ise garsonluğa yaşım tutar mı? 1.87 boyum var büyük gösteriyorum.
Açık öğretimede geçtim iş bulma yüzdem artar sanırım, okulu bıraktım çünkü.
Bir şey daha eklemek istiyorum. Gayet akıcı bir şekilde ingilizce konuşabiliyorum. Bu bana iş bulmamda avantaj sağlar mı??
Bizim bir tanıdık var çocuk kilot yani iç çamaşırı satarak köşeyi döndü yani siz de kilot yani iç çamaşırı daha doğrusu tekstile yönelebilirsiniz. Teşekkürler...

Yeni konular

Geri
Yukarı