16 yaşında saç dökülmesi

AirLife

Hectopat
Katılım
20 Mart 2017
Mesajlar
474
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
167
Minoxil ömür boyu kullanılıyor, bırakırsanız başladığınız noktaya dönersiniz olan paranıza olur. Maliyetli ancak etkili bir ürün. Doktor söylemeden asla kullanmayın.
Ben 1-2 senedir kullanmıyorum bir sorun yok. Aynı hala.
 

Necron Lord

Millipat
Katılım
4 Ağustos 2020
Mesajlar
392
En iyi cevaplar
2
Beğeniler
361
Yer
THE empıre bay
Gerek yok doktora falan baban amcan kel ise geçmiş olsun hazırla kendini. Saç dökülmeni yavaşlatmak istiyorsan sarımsak ez suyunu saçına yedir saç çıkmasına yardımcı olacaktır.
Tabii ki gerek var o tür yöntemler güvenilmez bir ara sosyalde bir adam saç dökülmesine karşı öneride bulunmuş bulunduğu adamın saçları daha dökülmüştü.
 

AirLife

Hectopat
Katılım
20 Mart 2017
Mesajlar
474
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
167
O halde etkisini görecek kadar uzun süre kullanmamışsın. Minoxil'i bırakıp da kazandığın saçları koruman mümkün değil.
1.5 şişesini kullandım. 1-2 sene sürdü bu da. :D Kısa bir süre mi bu ? :D
 

Kheaven

Hectopat
Katılım
2 Eylül 2016
Mesajlar
709
En iyi cevaplar
3
Beğeniler
369
@Skyress 'in dediği gibi doktora gidip, kan değerlerinize göre vitamin eksikliğinizi tamamlayarak saç tipinize uygun şampuan ve/veya serum kullanmalısınız. Fön makinesini saçınıza zarar verecek yakınlıktan kullanmamalısınız. Stressten uzak kalmalısınız. Sağlıklı beslenmelisiniz. Saç spreyi, jöle, wax, pomad gibi saça zarar verici şekillendiriciler kullanmamalısınız. Kullanıyorsanız en az zararlısını ve saçınıza uygununu elinize fındık büyüklüğünde alıp saçın diplerine inmeyecek şekilde yüzeysel uygulamalısınız. Günde en az 1.5lt su tüketmelisiniz. Tabiki genetik sorununuz olmamalı.
 

adolchris

Decapat
Katılım
7 Ocak 2018
Mesajlar
418
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
224
Saçların uzun mu? saçların kısayken de saç dökülmesi fark ediyor musun?
 

Laik Aristo

Hectopat
Katılım
8 Mart 2016
Mesajlar
873
En iyi cevaplar
3
Beğeniler
666
Sağdan soldan bulduğunuz şeyleri "işe yarar" mantalitesiyle saçınıza sürmeyiniz. Daha kötü yapabilir. Yapılacak tek şey cildiye doktoruna gitmek ve dökülmenin veya seyrelmenin nedenini anlamak. Ve doktor da bu nedenlere göre bir tedavi verir.

Öyle ya da böyle erkeklerin saçları alopecia sebebiyle dökülür. Erken yaşlarda önlem alırsanız faydasını görürsünüz. Bunun için beslenme, uyku gibi şeylere dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bazı takviye edici gıdalarla (biotin, B12, D3, çinko, saw palmetto) içeriden desteklerseniz faydasını görme olasılığınız yüksek.
 
KS
F
Katılım
25 Aralık 2017
Mesajlar
41
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
5
Saçların uzun mu? Saçların kısayken de saç dökülmesi fark ediyor musun?
Saçlarım önceden biraz uzundu üst kısmı pandemi döneminde 3'e vurdum öyle çok bir dökülme görmedim ya bayağı azaldı ya da gözle göremedim.
Gerek yok doktora falan, baban amcan kel ise geçmiş olsun hazırla kendini. Saç dökülmeni yavaşlatmak istiyorsan sarımsak ez suyunu saçına yedir saç çıkmasına yardımcı olacaktır.
Hocam ben bu dayı amca mevzularını anlamadım ne alaka dayı falan genler anne ve babadan gelmiyor mu?
 
Yukarı