16 yaşında saç dökülmesi

Bunun bir çok sebebi olabilir genetik,stres veya sinir,beslenme bozukluğu,kullandığın ilaç varsa yan etkisi olabilir sana tavsiyem benim zamanımda yaptığım bir karışım var onu yap 3-4 kaşık zeytinyağını bir tasa veya krem kutusuna dök bir diş sarımsak ekle bunları güzelce karıştır karanlık bir yerde bir hafta beklet.Haftada bir kere veya 2 kere saçına uygula karışımı 2.5-3 saat beklet ılık suyla kafanı şampuanlayarak temizle bunu bir ay boyunca yap faydasını göreceksin

Bunun bir çok sebebi olabilir genetik,stres veya sinir,beslenme bozukluğu,kullandığın ilaç varsa yan etkisi olabilir sana tavsiyem benim zamanımda yaptığım bir karışım var onu yap 3-4 kaşık zeytinyağını bir tasa veya krem kutusuna dök bir diş sarımsak ekle bunları güzelce karıştır karanlık bir yerde bir hafta beklet.Haftada bir kere veya 2 kere saçına uygula karışımı 2.5-3 saat beklet ılık suyla kafanı şampuanlayarak temizle bunu bir ay boyunca yap faydasını göreceksin
Aslında bunu ilk defa uyguladım 1-2 gün önce . Biraz daha az dökülüyo gibi. Aslında tekrar sorum şakak bölgesinde tekrar saç çıkarır mı :(

Düzelecek görürsün. :)
Saç kazıtmak çok büyük bir fark yaratmıyor. Kökten çıkan saç kesilen saça göre daha ince olur. Dokunduğumuz zaman ele batması insana saçın kalınlaştığı hissiyatını verir ama öyle bir şey olmaz ve kısa olduğu için saç dökülmüyormuş gibi geliyor. Ama saç uzadıkça aslında farketmediğini anlıyorsunuz. Eğer probleminiz genetik ise bunu engelleyemezsiniz. Ama en azından bir doktora görünmekte fayda var. Dökülme sürecini yavaşlatabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba 16 yaşındayım. 17 yaşıma gireceğim. Son 1 yıldır içinde kendiliğinden şakak bölgesinde seyrelme oldu bu seyrelme gün geçtikçe daha çok ilerledi. Babamda bu tarz bir şey olmadı. Arkadaşlar bunu nasıl durdurabilirim gerçekten moralimi cok bozan bir şey. Bır de dökülen kısımda tekrar saç çıkar mi? Saçımın şakak bölgesinde hala küçük küçük saçlar var. Ve şakak bölgesi garip bir şekilde açıldı. Bunun bir ilaci var mi ne olur yardım edin. Ve nasil kapanır?

Merhabalar.

Bunun gibi soruları cevaplayabilmemiz için sizin hakkınızda detaylı bilgiye sahip olmamız gerek, bu bilgiye şimdilik sahip olmadığım için belirli yerleri cevaplayacağım.

"Babamda bu tarz bir şey olmadı."

Bunun gibi genetik özellikler her iki aile tarafından da gelebilir, çok eski atalarınızdan kalmış olabilir. Sadece babanızda olmaması yakalanmayacağınız anlamına gelmiyor.

"Arkadaşlar bunu nasıl durdurabilirim gerçekten moralimi cok bozan bir şey."

Kelliğin ana nedenlerinden birisi DHT (Dihydrotestosterone), bu hormonu bloklayıcı ilaçlara(finasteride gibi) göz atabilirsiniz. Doğal yöntemler için domates (lycopene DHT bloklar), böğúrtlenler (proantosiyanidin) gibi besinlere başvurabilirsiniz.

Bunun yanında endokrin sistemindeki bir problem de neden oluyor olabilir, bağırsak bakterilerinizin ve sizin genel olarak sağlığınız göz önünde bulundurulması gerek.

Depresyondan uzak durmak için şeker'i hayatından tamamen kesmeni tavsiye ediyorum. Saçlarına ''scalp massage'' denilen şeyi araştır ve uygula. Onun dışında 11 dedin mi uyu çünkü stres seviyesi düzenli bir uykuyla minimuma indirilebiliyor. Uyanır uyanmaz su iç, gece susuz kalmakta vücutta kortizol'ü arttır, stres yapar. Son olarakta günde 10 dakika nefes egzersizi yap, stresi dışarı üfle gitsin. Youtube'a ''breath excersize'' yaz, orda çok güzel bir video var, sese göre nefesi alıp-vermen gereken yerleri tayin edebilirsin.

saçımın açılması 1 yıl gibi bir sürede oldu. Yani demek istediğim hala şakak bölgesinde küçük saçlar var onlar etkili olur mu:(

yani bir hastalığımın olduğunu düşünmüyorum. Asıl beni üzen şey; babamda abilerimde böyle birşey olmamasına rağmen bende olması. Yani düzelir mi bilmiyorum. Ama hala şakakta küçük saçlar var. Gün geçtikçe daha stres e giriyorum..
Dostum aradan 4 yıl geçmiş saçlarında hala kellik varmı

Arkadaşlar merhaba 16 yaşındayım. 17 yaşıma gireceğim. Son 1 yıldır içinde kendiliğinden şakak bölgesinde seyrelme oldu bu seyrelme gün geçtikçe daha çok ilerledi. Babamda bu tarz bir şey olmadı. Arkadaşlar bunu nasıl durdurabilirim gerçekten moralimi cok bozan bir şey. Bır de dökülen kısımda tekrar saç çıkar mi? Saçımın şakak bölgesinde hala küçük küçük saçlar var. Ve şakak bölgesi garip bir şekilde açıldı. Bunun bir ilaci var mi ne olur yardım edin. Ve nasil kapanır?
Hocam saçlarınızın durumu nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı