16 Yaşında Sakal Çıkmaması

Literary.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 16 yaşındayım. Yanaklarımda ufak ufak tüylenmeler var ama sakalım hala tam olarak çıkmadı. Testesteron eksikliğim olabilir mi? Boyum 1.83, cinsel konularda bir isteksizlik falan yok. Sizce doktora gitmeli miyim?

Testesteron eksikliğinden ziyade prolaktin fazlalılığı bile olabilir. Her şey olabilir. Endokrinoloji bölümünden randevu al sabahtan, kavhaltı yapmadan git, durumunu belirt, kan ver. İkinci randevuda doktorun bir eksik ya da fazla varsa tedavisine başlar.

Kardeşim 16 yaşında bıyıklarımı kestim, sonra sakallar falan vurdum jileti. 2014 Ocak ayında yaptım, 2015 Temmuzda tam olarak çıkmaya başladı. Daha sakal için çok erken ama doktora git istersen aklında soru kalmasın.

Benim arkadaşım babamınki gibi sakalı var 15 yaşındayız. Zaten herkesinki 16 yaşında herif sakalı olacak diye birşey yok. Bıyık çıkıyor mu peki ?

Orta okulda sakalım bile vardı.Lise 2 de jilet ile traş olmaya başladım şuan lise 4'de 17 yaşındayım ki;erişkin bir erkeğinki kadar olmasa da sakal sahibiyim. Bence sorun edilmemeli gözlemlediğim kadarıyla arkadaşlarımın bıyıkları henüz terlemiş durumda. Hormonâl bir şey olsa bile bence bi' önem teşkil etmemeli sizin için çünkü traş olmak gibi bir durum kolay alışılan bir şey değil ve gereksiz. O ne öyle suratında kıllar filan (!)

Benim arkadaşım babamınki gibi sakalı var 15 yaşındayız. Zaten herkesinki 16 yaşında herif sakalı olacak diye birşey yok. Bıyık çıkıyor mu peki ?

Bıyığım çıkıyor evet. Makinayla kesiyorum. Yanaklarımda da olsa jilet vurmaya başlayacağım ama yanaklarımda çıkmıyor.

Kafana takma böyle şeyleri. Allah bir yerden veriyosa bir yerdende alır . Bizim sınıfta babamın sakalı gibi olan çocuk var onda varda ne oluyo .

Geri
Yukarı