16 yaşında vücut geliştirme önerisi

Kalanlı Bölme

Kilopat
Yer
Anamur/Mersin
Malum yaz geliyor, beraberinde de boş zaman. 460 puanlı liseden 360'lık liseye nakil olacağım ve kavga dövüş eksik olmuyormuş. Amacım tabii ki kavga gürültü değil ama maalesef bazı insanlar siz ne derseniz deyin sizi dinlemiyorlar ve size zarar vermeden ayrılmak istemiyorlar. Söze gelecek olursak 16 yaş, 177 boy ve 70 kilo için kaç kiloluk dumbell ile başlamalıyım? Evde çalışacağım ama çok fark olmadığını söylüyorlar, big body amacım olmadığına göre idare edecektir sanırım. Hevesim geçmezse 3 ay boyunca her gün yapmayı planlıyorum. Dediğim gibi kaç kilo dumbell ile başlamalıyım yukarıda özelliklerimi yazdım.

Malum yaz geliyor, beraberinde de boş zaman. 460 puanlı liseden 360'lık liseye nakil olacağım ve kavga dövüş eksik olmuyormuş. Amacım tabii ki kavga gürültü değil ama maalesef bazı insanlar siz ne derseniz deyin sizi dinlemiyorlar ve size zarar vermeden ayrılmak istemiyorlar. Söze gelecek olursak 16 yaş, 177 boy ve 70 kilo için kaç kiloluk dumbell ile başlamalıyım? Evde çalışacağım ama çok fark olmadığını söylüyorlar, big body amacım olmadığına göre idare edecektir sanırım. Hevesim geçmezse 3 ay boyunca her gün yapmayı planlıyorum. Dediğim gibi kaç kilo dumbell ile başlamalıyım yukarıda özelliklerimi yazdım.

Kaç kiloluk dumbell diye birşey yok ki sadece dumbell ile olacak birşeyde değil. Gerçekten spor yapmak istiyorsan ya spor salonuna git ya da bütçe ayarlayıp ev için olan setlerden almaya çalış daha karlı olursun.

Onun dışında sana tavsiyem insanları vücudunla değil yüreğin ile korkut.

Bence bizlerin buradan tavsiye vermesi pek doğru olmaz. Bilgilisi, bilgisizi sana hoca kesilir buralarda. En iyisi vücut geliştirmek istiyorsan fitness salonlarını araştırıp kendine uygun olanı seçmen ve oradaki hocalar senin ölçülerini alıp ona göre program yazarlar ama kendini savunmak demek pek vücut ile alakalı bir şey değil o nedenden dolayı dövüş sporlarına gitmen daha doğru olur. Çünkü asıl mesele teknikte mesela kick boks veya muay thai gibi dövüş sporlarına gidebilirsin. Hem orada eğitilerek aynı zamanda vücudunda gelişecektir.

Bence bizlerin buradan tavsiye vermesi pek doğru olmaz. Bilgilisi, bilgisizi sana hoca kesilir buralarda. En iyisi vücut geliştirmek istiyorsan fitness salonlarını araştırıp kendine uygun olanı seçmen ve oradaki hocalar senin ölçülerini alıp ona göre program yazarlar ama kendini savunmak demek pek vücut ile alakalı bir şey değil o nedenden dolayı dövüş sporlarına gitmen daha doğru olur çünkü asıl mesele teknikte mesela kick boks veya muay thai gibi dövüş sporlarına gidebilirsin.

Katılıyorum ama hocalar pek iyi olmayabiliyor hocadan da öneri alsın internette de araştırırarak kendisi karar versin. Youtube da Ağırsağlam, Cenk Hoca gibi kanallar mevcut onlar ile bilgisini geliştirebilir. Salon hocaları herkese aynı programı veriyor çünkü.

Katılıyorum ama hocalar pek iyi olmayabiliyor hocadan da öneri alsın internette de araştırırarak kendisi karar versin. Youtube da Ağırsağlam, Cenk Hoca gibi kanallar mevcut onlar ile bilgisini geliştirebilir. Salon hocaları herkese aynı programı veriyor çünkü.
Dediğim gibi araştırarak tek bir yere bağlı kalmadan kıyaslayarak kendine uygun olanı bulması daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı