16 yaşında vücut ölçüleri nasıl olmalıdır?

IDenizI

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Neredeyse 10 aydır spor yapıyorum ve bu ayın sonunda 16 yaşıma gireceğim. 10 aylık spor süresinin 5 ayını zayıflamak üzerine geçirdim, kas yapmaya pek odaklanmadım. Son 5 aydır ise ağırlık çalışmaya bayağı özen gösterdim fakat aynada vücuduma baktığımda kendimi küçük gibi görüyorum.

Vücut Ölçülerim:
  • Omuz: 115 cm.
  • Göğüs: 99 cm.
  • Bel: 78 cm.
  • Kol: 31 cm.
  • Boy: 1.77
  • Kilo: 70.
  • Yağ oranım: %16

Bu oranlar yaşıma göre iyi mi, yoksa gelişmesi gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse 10 aydır spor yapıyorum ve bu ayın sonunda 16 yaşıma gireceğim. 10 aylık spor süresinin 5 ayını zayıflamak üzerine geçirdim, kas yapmaya pek odaklanmadım. Son 5 aydır ise ağırlık çalışmaya bayağı özen gösterdim fakat aynada vücuduma baktığımda kendimi küçük gibi görüyorum.

Vücut Ölçülerim:

Ortalama boyuna göre iyi ama kolların çok zayıf.

Kilon boyuna göre ideal bence de. Ama dediğin gibi zayıflama sürecinde çok kas kütlesi kaybetmiş gibisin. Sağlıklı ve bol ye derim. Zaten düzenli spor yapıyorsun.

Vücut ölçülerim:

Şu an boyun kilon falan kaç çok merak ediyorum yanıtlar mısın?

Şu an boyun kilon falan kaç çok merak ediyorum yanıtlar mısın?
9 aydır spor yapmadığım ve beslenmeme dikkat etmediğim için vücudum baya kötü bir hal haldi şu anda 90 kiloyum ancak 10 ay önce vücudum en iyi halindeydi. Sporu bıraktığım an 81 kiloydum ve yağ oranım %15'ti. Boyum hiç uzamadı ancak sağlam beslenerek ve ağır çalışarak kazandığım 11 kilonun vücudumda ki etkisini çok iyi gördüm. Kolum 36 cm olmuştu, omzum 4 cm ve göğsüm 5 cm büyümüştü. Çalıştığım ağırlıkları 2-3 katına çıkmıştı tabi kreatin kullanmamın da büyük etkisi olmuştu. Ancak yazın işe girmemle sporu bırakmak zorunda kaldım ve beslenmeme özen göstermediğim için vücudum baya yağlandı ve iş yorucu olduğundan dolayı kasta kaybettim ancak ramazan ayı bittikten sonra tekrardan başlamayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı