16 yaşında yabancı plakalı araba kullanılırsa sorun olur mu?

erenaga_1

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5500
Asus Dual RX 6700 XT
Asus B450 Tuf Gaming
Fury RGB 2x8GB Ram
Babam her yıl Fransa'dan araba getiriyor bu yılda getirecek, ama arabayı bize bırakıp geri Fransa'ya gidecek. Yaşıma göre çok araba kullanmışlığım var, şimdi sorum şu olacak;
Babamın getireceği fr plakalı arabada tek başıma yakında ki bir markete gitsem yolda polis görse beni ne yapar? TR plaka olmadığı için işlem yapabiliyor mu? Evim şurada, ekmek almaya geldim vs. diyerek ikna edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Babam her yıl Fransa'dan araba getiriyor bu yılda getirecek, ama arabayı bize bırakıp geri Fransa'ya gidecek. Yaşıma göre çok araba kullanmışlığım var, şimdi sorum şu olacak;
Babamın getireceği fr plakalı arabada tek başıma yakında ki bir markete gitsem yolda polis görse beni ne yapar? TR plaka olmadığı için işlem yapabiliyor mu? Evim şurada, ekmek almaya geldim vs. diyerek ikna edebilir miyim?
Turist taklidi yaparsan iş hallolur :D

Tabii ki kullanamazsın, gençliğin verdiği gazla hem kendine hem de diğer insanlara zarar verebilirsin.

20'de bile gitmiyorum sokaklar geniş ve nezih bir yer olduğu halde. Market biraz uzakta olduğu için 2dakika gidip geleceğim zaten. Birine zarar verme riskim de yok güvenli yollar ve gençliğim gazına falan hiçbir zaman gelmedim, gelmem de. Merak etme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısacası ehliyetsiz hiçbir araç kullanılmaz. Yabancı olsa bile. Sorun yaşarsın 1 2 evet der 3 cü de bam.

Evinin yakınında polis devriye atmıyorsa polis yakalamaz ama yakalarsa ehliyet sorar. Ehliyetin olmadığı için ceza yazar. Eğer insaflıysa bir daha görmeyim deyip salar.

Burada polisler pek gezmiyor sadece geceleri bekçiler geliyor onun dışında devriye vs. gezen polis yok.
Ehliyetin olsa bile süremezsin o arabayı, Türk vatandaşı olmaman lazım yabancı plakalı araç sürmek için.
Çifte vatandaş?

Burada polisler pek gezmiyor sadece geceleri bekçiler geliyor onun dışında devriye vs. gezen polis yok.

Çifte vatandaş?
Çifte vatandaş da olmaz. Direk türk varandaşı olmaman lazım, o arabalar ülkeye vergi ödemeden girdiği için sadece yabancılar kullanabiliyor ve kullanan yabancının da çalışma belgesi veya öğrenci belgesine ihtiyacı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı