16 yaşından sonra boy ne kadar uzar?

Antropsychic

Centipat
Merhabalar. Ben 16 yaşında 1.80 boyundayım. Acaba 16 yaşından sonra kaç cm uzayabilirim? Uzamam için neler önerirsiniz? (Cevap veren vermeyen herkese teşekkür ederim. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef erken boy attığımız için pek uzamıyor. Lise 4'e geçtim, boyum 1.81. Lise 1'den bu yana 5 santim anca uzamışımdır. 16 yaşından sonra uzamak mümkün. Spor yap, beslenmene dikkat et, yeterli miktarda uyu.

Maalesef erken boy attığımız için pek uzamıyor. Lise 4'e geçtim, boyum 1.81. Lise 1'den bu yana 5 santim anca uzamışımdır. 16 yaşından sonra uzamak mümkün. Spor yap, beslenmene dikkat et, yeterli miktarda uyu.
Başkan benim uyku düzenim berbat, genellikle sabalıyorum 4-5-6 gibi saatlerde yatıyorum. Bazen nadiren 12-1 gibi saate yatıyorum, bunun benim boy uzamama zararı olur mu? 16 yaşındayım

Başkan benim uyku düzenim berbat, genellikle sabalıyorum 4-5-6 gibi saatlerde yatıyorum. Bazen nadiren 12-1 gibi saate yatıyorum, bunun benim boy uzamama zararı olur mu? 16 yaşındayım
Evet zararı olur. Vücudunun en iyi HGH salgıladığı zamanlar 22.00 ile 2.00 arası.
Merhabalar. Ben 16 yaşında 1.80 boyundayım. Acaba 16 yaşından sonra kaç cm uzayabilirim? Uzamam için neler önerirsiniz? (Cevap veren vermeyen herkese teşekkür ederim. )
Kesin bir şey diyemeyiz. Ergenliğinin hangi seviyede olduğundan, beslenmenden, yaptığın spora kadar bir çok etken var. Sonuç olarak genetiğinde ne varsa o çıkacak tabii.

Üstteki arkadaşın dediği gibi, en verimli saatler 22:00-02:00 arası. O saatlerde mutlaka uyumalısın. Yattığın odanın da karanlık olması lazım.

14 yaşımdayım 1.78 boyum var kendimi bildim bileli hep sağlıksız yaşadım ama boyum hep uzadı ve uzamaya da devam ediyor. Bana kalırsa birazda şans işi.

Geri
Yukarı