16 yaşından sonra uzar mıyım?

laxmux

Centipat
Daha fazla  
Şu sıralar çok takmaya başladım, boyum 1.87 babamın boyu da 1.87 annemin ise 1.68. Bütün arkadaşlarım babalarına 5-10 CM fark attı bense 9. sınıftan beri aynı boydayım. İnternette bir yazı okumuştum, kol açıklığı boy ile aynı olur diye. Kol açıklığım 193 uzar mıyım? Yoksa böyle kalır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu sıralar çok takmaya başladım, boyum 1.87 babamın boyu da 1.87 annemin ise 1.68. Bütün arkadaşlarım babalarına 5-10 CM fark attı bense 9. sınıftan beri aynı boydayım. İnternette bir yazı okumuştum, kol açıklığı boy ile aynı olur diye. Kol açıklığım 193 uzar mıyım? Yoksa böyle kalır mıyım?
Arkadaşlarının babasıda 1.87 olup 5-10 cm fark attığını sanmıyorum.

Hocam genlere bağlı genel olarak.Benim baba tarafı kısa ama anne tarafı uzun hangi tarafın genlerini aldığına bağlı.

2 metre mi olacaksın:)

Ben 16 yaşımdan sonra uzamamıştım. Belki uzarsın belki uzamazsın.

Hocam genlere bağlı genel olarak.Benim baba tarafı kısa ama anne tarafı uzun hangi tarafın genlerini aldığına bağlı.
benden 2 yaş kuçuk küzenim 1.96, ikiz küzenlerim var sonra onlarda biri 2.07 diğeri 2.11 yanı amcamlarda 1.90 larda yani bi tek ben böyle aile içinde kısa kaldım yoksa normalde boyla alakalı problemim yok ama küçük kuzeninin sana el ense yapması kötü hissetiriyor.

Arkadaşlarının babasıda 1.87 olup 5-10 cm fark attığını sanmıyorum.
arkadaşlarımınkıni tam bilmiyorum ama ufuk abi(kuzenim) 20 cm fln fark attı babasına ki babasıda 1.90 falan oda 2.11 ve onla muhabbet ettiğimde 11 sınıfta 15 cm fln attığını söylemişti bende şuan 11 sınıfım işte görücez eyer uzarsam editlerim.

Son düzenleme:
Benden 2 yaş kuçuk küzenim 1.96, ikiz küzenlerim var sonra onlarda biri 2.07 diğeri 2.11 yanı amcamlarda 1.90'larda yani bir tek ben böyle aile içinde kısa kaldım yoksa normalde boyla alakalı problemim yok ama küçük kuzeninin sana el ense yapması kötü hissetiriyor.

Arkadaşlarımınkıni tam bilmiyorum ama ufuk abi(kuzenim) 20 cm falan fark attı babasına ki babasıda 1.90 falan oda 2.11 ve onunla muhabbet ettiğimde 11 sınıfta 15 cm falan attığını söylemişti bende şu an 11 sınıfım işte göreceğiz eğer uzarsam editlerim.

Hocam sizin ailenin soyu zürafadan mı geliyor? Benim baba tarafı da uzun ama seninkiler kadar değil. Belli bir yaştan sonra boy uzaması durur. 1.87 gayet iyi bir boy uzunluğu.

Hocam sizin ailenin soyu zürafadan mı geliyor? Benim baba tarafı da uzun ama seninkiler kadar değil. Belli bir yaştan sonra boy uzaması durur. 1.87 gayet iyi bir boy uzunluğu.
yani biliyorum belli bir yaştan sonra uzayamıyacağımı biliyorum, 1.87 iyi boy olduğunuda biliyorum ama lise 1 den beri hiç boy atmadım ama umudum var bence bir upgrade gelir bu yıl bittiğinde.

Hacı 187 boyun var daha ne istiyorsun gözünü seveyim ben 172-173 falanım 175 görsek en az sınırı aşıp 1.80 olsam yeter Allah aşkına gayet uzun boyun.
benim sınıf arkadaşım lise başladığında 170 fln dı şuan lise 3 deyiz çocuk benden uzun galiba 1.89 du yani inanır mısın çok koyuyor aramızda 17 cm varken 2 yıl sonra onun senden uzun olması

yani biliyorum belli bir yaştan sonra uzayamıyacağımı biliyorum, 1.87 iyi boy olduğunuda biliyorum ama lise 1 den beri hiç boy atmadım ama umudum var bence bir upgrade gelir bu yıl bittiğinde.

benim sınıf arkadaşım lise başladığında 170 fln dı şuan lise 3 deyiz çocuk benden uzun galiba 1.89 du yani inanır mısın çok koyuyor aramızda 17 cm varken 2 yıl sonra onun senden uzun olması
Kanka bir kişi içim bu kadar takma bak ben 172-173 üm çoğu kişi uzun bende 187 isen çoğunluk kısadır senden bir kişi için şey olma bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı