16 yaşındayım ve tipsizim

erdemZ_14

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selamlar!
16 yaşındayım ve de kendimden tiksiniyorum, evdekiler bile neden bu kadar tipsizsin diyorlar, annem, ablam vs. boyum vs. yaşıma göre gayet iyi ve de üzüldüğüm şey 7.-8. sınftayken tipimin çok iyi olup liseye geçtikten sonra çirkinleşmeye başlamam oldu. Büyüyünce yüzüm iyileşir mi, hep küçük küçük sivilcelerle dolu yüzüm çok pürüzlü, saç yapım kötü sayılır, alt çenem önde bu yüzden tel takmaya başladım ablam bugün gelip diyor ki tel taksan da tipsiz kalacaksın vs. kilolu da değilim spor vs. yapıyorum ama konu yüze gelince kendimden tiksiniyorum, maskeyi iyi ki takmaya başlamışım diyorum, artık maskeyi çıkartmaktan utanıyorum dışardayken, hep böyle mi kalacağım küçüklüğüme bakınca şu an tipi benden iyi olan birçok kişiden daha sağlam bir genetiğim olduğu görülüyor ama ergenliğe gelince böyle oldum.

Muhtemelen şaka yapıyorlar. Örneğin:
- Kanka kıza teklif etmeye gidiyorum tipim nasıl?
+ Şeytan görse tövbe eder.
- Süper.
Ve sivilceler sadece sende değil herkes için var. Örneğin bende 3 tane var ve hepsinin adı var. Şemsettin, Hayri, Tayfun. Hiç üzülme.

Herkese selamlar!
16 yaşındayım ve de kendimden tiksiniyorum, evdekiler bile neden bu kadar tipsizsin diyorlar, annem, ablam vs. boyum vs. yaşıma göre gayet iyi ve de üzüldüğüm şey 7.-8. sınftayken tipimin çok iyi olup liseye geçtikten sonra çirkinleşmeye başlamam oldu. Büyüyünce yüzüm iyileşir mi, hep küçük küçük sivilcelerle dolu yüzüm çok pürüzlü, saç yapım kötü sayılır, alt çenem önde bu yüzden tel takmaya başladım ablam bugün gelip diyor ki tel taksan da tipsiz kalacaksın vs. kilolu da değilim spor vs. yapıyorum ama konu yüze gelince kendimden tiksiniyorum, maskeyi iyi ki takmaya başlamışım diyorum, artık maskeyi çıkartmaktan utanıyorum dışardayken, hep böyle mi kalacağım küçüklüğüme bakınca şu an tipi benden iyi olan birçok kişiden daha sağlam bir genetiğim olduğu görülüyor ama ergenliğe gelince böyle oldum.

İlk okul, orta okul, lise de çirkindim bayağı dalga geçerlerdi, şimdi sakal falan çıktı da biraz bir şeylere benzedim :D :D :D.

24 yaşıma geldim hala tek tük sivilce çıkıyor bitmedi bir türlü, ama her gün yüzüne bakım yaparsan azalır gider 17 yaşındaki kardeşimden biliyorum (zamanında ben üşengeçlikten yapmadım). Yağlı, glikozlu, işlenmiş gıdaları bırakırsan (sağlıklı beslenirsen kısacası) deri daha canlı oluyor sivilceler de azalıyor (özellikle kızartmayı bırakınca).

Saç yapısı kötüyse ya da iyi kestiremiyorsan, daha iyi bir berber bul ve yüz şekline uygun bir saç kesimi yaptır emin ol çok şey farkedecek.

Geçmişe gidip kendime bir öneride bulunacak olsam kesinlikle kim ne derse desin takma demek olurdu. O yüzden başkalarının ne dediği önemli değil. Bu mantalite ile daha mutlu olursun emin ol.

Sivilce işi kolay iş git dermotoloji doktoruna görün sana bir krem versin hemen geçiriyor krem benim yanak bölgem 3 sene sivilceliydi maskeden dolayı da kaşıntı yapıyordu doktora gittim bir krem verdi 2 haftada yüzümde neredeyse sivilce kalmadı bir de yüzüm yumuşacık oldu sanki bebekleştim.

Geri
Yukarı