16 yıldır termal macunu yenilenmemiş bilgisayar

Emrullah Önemli

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi günler. Babamın 2006 yılında aldığı bilgisayar bugüne kadar hiçbir şekilde termal bakım görmedi. Bilgisayarı giysi dolabında unutmuş babam. Bana getirdiğinde gerçekten şok yaşadım. Bilgisayarın içi çok aşırı tozluydu çalıştırmak için mecburen tozunu aldım. Orijinal Arçelik klavyesi, faresi ve alınırken yanında hediye edilen Logitech kamera halen aktif çalışıyor. Eğer ilgilerini çeker ise @Recep Baltaş beye gönderebilirim. Çünkü gerçekten 16 yıldır bakım görmedi. Orijinal bütün donanımları aktif bir şekilde çalışıyor. Tamir söz konusu bile değildir. Zaten unutmuş cihazı babam dolabın en arka kısmında. Sadece tozunu komple almak zorundaydım çalıştırabilmek için. Sadece yaptığım şey Windows 7 Ultimate işletim sistemini kurmak oldu. İsteyen arkadaşlarımıza fotoğraf atabilirim.

Cihazın özelliklerini belirteyim ayrıca:
  • Intel Core 2 Duo E7200 2 çekirdek işlemci.
  • ATI Radeon HD2400 Pro 1GB grafik kartı.
  • Tam ismini alamadım Seagate HDD mevcut.
  • 2 GB DDR2 Kingston RAM yanılmıyorsam 667 MHz frekansında çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şu anda denedim.

100.5 FPS ortalama Counter-Strike 1.6 oynadım.
60 FPS ortalama orta ayarlarda GTA SA oynadım. (korsan :) normalde kullanmıyorum.)

Grafik sürücüsü en güncel 2013 tarihli sürücü.

Maşallah bırak 16 yıldır termal macunu yenilenmemiş olmasını 16 yıldır bu zamana kadar dayanması rekor.

Cihaz çok az kullanıldı. Yalnız macun özelliğini fazlasıyla yitirdiği için işlev görmüyor ama sıcaklık değerleri muadil oyunlar ile sıcaklık değerleri güzel denebilir şekilde.

2013 tarihli sürüücüü en güncel sürücü😂

Kartın sürücü desteği 2013 yılında kesilmiş.

Bu bilgisayar ya 2006 yılından kalma değil ya da ileriki dönemlerde bir yükseltme görmüş. Çünkü E7200 2008 yılına ait bir işlemci.
1656867222931.png

Geri
Yukarı