1600 DPI daha az gecikme nedeniyle 600 ve 800'den daha iyidir

Tamerks34

Hectopat
Forumda araştırdığıma göre oyuncular DPI ayarını 600 veya 800 olarak kullanmakta, fakat bu ayar yaygın olduğu kadar doğru değil.

Alışık olduğunuz hızı değiştirmeden nasıl düşük gecikme ile oynanır?

Çoğu oyuncu 600 veya 800 de kullanması gerektiğini ve doğru olduğunu düşünüyor, 1600 DPI ayarında oynarsanız düşük gecikme nedeniyle rakiplerinizden daha önce tepki verebileceksiniz. Eğer hala 600 veya 800 ayarında kullanıyorsanız hemen 1600 DPI ayarına alarak oyundaki fare hızını %50 düşürerek hız değişimi olmadan düşük gecikme ile oynamaya başlayın.

Screenshot_245.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Birkaç ay önce şu videodan sonra 400'den 4000 DPI çektim faremi. Düşük DPI kullanırken pixel atlama tarzı bir şeyler de duymuştum farklı bir videodan ne kadar doğrudur bilemem. Oyun içi hassasiyetimi düşürerek 400 DPI da nasıl hareket ettirdiysem 4000 DPI'da da buna benzer ayarladım bana pek fark yokmuş gibi geldi.

O tabloya gore 400 dpi ve 1600 dpi arasinda 2.5 ms gibi bir fark var gorunuyor. 800 dpi da bu ikisinin arasinda olur muhtemelen. 1-1.5 ms bir farka denk gelir. Cok da farketmez yani.

Geri
Yukarı