1600 MHz RAM O.C 1866 MHz mavi ekran

• Konuyu başlatan Agab
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B
A

Agab

Ziyaretçi
Ram mhz 1866ya çıkardım BIOS üzerinden (UEFI BIOS) her ayar otomatikte, bilgisayar açılırken mavi ekran verdi açılmadı. Sonra tekrar 1600e çektim açıldı bilgisayar. Ama şu NB Frekans yazan yerde değişiklik oldu 1800e çıktı.

HmJtg6l.png
WqNzk2A.png

O.C. geri çektim fakat faydası dokunmuş mudur :D @Recep Baltaş @MF

Ceza vermeyin lütfen sosyal dışı servis kullanımı diye nereye nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan nasıl yükleyeceğinizi öğrenebilirsiniz: 'e Resim Ekleme

NB frekansının yükselmesi pek önemli değil. BIOS'u varsayılan ayarlara sıfırlamanız yeterli bunun için. RAM frekansını çıkarmanız için zamanlama değerlerinden düşmeniz gerekir. Bu değer CL değeridir. Gerekli düşüşü yaptınız mı?

Buradan nasıl yükleyeceğinizi öğrenebilirsiniz: 'e Resim Ekleme

NB frekansının yükselmesi pek önemli değil. BIOS'u varsayılan ayarlara sıfırlamanız yeterli bunun için. RAM frekansını çıkarmanız için zamanlama değerlerinden düşmeniz gerekir. Bu değer CL değeridir. Gerekli düşüşü yaptınız mı?
Hayır nereden düşüreceğimi bilmiyorum. Render vs.. yapmıyorum CL önemsiz benim için yani CL20 bile kullanabilirim yeter ki mhz yüksek olsun.

Anakartınız imzanızda yazdığı üzere ASUS A88XM-A sanırım. Ai Tweaker sekmesinden DRAM Timing bölümüne girin ve gecikme değerlerini bir kademe yükseltin. İlk 3 değeri yükseltmeniz yeterli.
Tamamdır ilk 3'ü yükselttim 1866mhz yaptım.
CPU Z 900mhz küsur diyor 2 ile çarparsak 1800 küsur. Ben bunu CL12vs.. yapsam 2133e kadar çekersem olur mu?

10707883_942581679105195_424041689_n.jpg
10708409_942581662438530_320999217_n.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı