1600 MHz RAM önerisi

enistrx

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese iyi forumlar. Laptopuma RAM eklemek istiyorum. CPU-Z aracılığıyla 4 adet slota sahip olduğumu ve bunlardan 1. ve 3. slotların dolu olduğunu gördüm. 1. slotta 4 GB, 3. slotta 2 GB olmak üzere toplamda 6 GB 1600MHz RAM kapasitesine sahip. Ancak 6 GB yetersiz kalıyor ve RAM boyutumu arttırmak istiyorum. Laptop'um yeni RAM takılmayı destekliyor mu? Kaç GB'ya kadar RAM takabilirim? Önerilerinizi bekliyorum, okuduğunuz için teşekkürler.

Laptop'lar Her marka her model RAM'le uyumlu olmayabiliyor. Laptop Modelini internette araştırarak hangi RAM'ler uyumlu çalışıyor bulabilirsin.

Laptop modeli nedir? CPU-Z'de çoğunlukla 4 slot yazar zaten. Ancak her zaman 4 slot bulunmaz.
Lenovo G50-70 ama bir çok g50-70 bulunduğu için sistem özelliklerinden de bahsedeyim; i7 4510u , R5 M230 , 1TB HDD...
Laptop'lar Her marka her model RAM'le uyumlu olmayabiliyor. Laptop Modelini internette araştırarak hangi RAM'ler uyumlu çalışıyor bulabilirsin.
Laptop modelim yukarıda yazdığım özelliklere sahip ancak pek bir bilgi sahibi olamadım.

Hocam, elinizdeki bellekleri satıp kit olarak bellek almanızı tavsiye ederim uyumsuzluk sorunlarını en aza indirmek için. Laptopta 2 adet RAM slotu var, söküp yeni bellek takmanız gerekecek yani.

2 GB'lık bellek yerine 8 GB'lık bellek takabilirsiniz. CPU-Z üzerinden SPD kısmında 4 GB'lık belleği ve Memory kısmının görüntüsünü atın.

Ekran Alıntısı2.PNG

Hocam, elinizdeki bellekleri satıp kit olarak bellek almanızı tavsiye ederim uyumsuzluk sorunlarını en aza indirmek için. Laptopta 2 adet RAM slotu var, söküp yeni bellek takmanız gerekecek yani.

2 GB'lık bellek yerine 8 GB'lık bellek takabilirsiniz. CPU-Z üzerinden SPD kısmında 4 GB'lık belleği ve Memory kısmının görüntüsünü atın.
buyrun hocam

Memory kısmını da atın. Onun dışında şöyle bir bellek iş görebilir. Uyumsuzluk olursa diğer 4 GB'lığı da çıkarıp sadece 8 GB olarak kullanırsınız.

Öncelikle DDR3 olarak laptoplara uygun, küçük boyutlu bir RAM olması. Sonrasında frekans ve CL değerleri. Sonrasında voltaj değeri. Bunlar tamamen birbiriyle uyumlu olsa da çip modelleri yüzünden bazen uyumsuzluk çıkabiliyor. Bu da baş ağrıtıyor tabii. Bu nedenle çift bellek alınacaksa veya ekleme yapılacaksa kit olarak alınmasını yani aynı pakette 2 veya daha fazla bellek bulunmasını öneriyoruz.

Geri
Yukarı