1600 MHz RAM'in yanına RAM önerisi

Bütçe
250

Floxizdia

Hectopat
Yer
Berlin
İşlemci
intel celeron n3350
Merhaba kolay gelsin. Laptopuma RAM takviyesi yapmak istiyorum. Ama nasıl tür RAM alabilirim bunu bilmiyorum. CPU-Z uygulamasından RAM bölümünde baktım hiçbir bilgi yoktu.

bilgi yok.PNG
help.PNG

Bunlara bakarak nasıl bir laptop RAM'i alabilirim? Söylerseniz sevinirim.

Aldım diyelim hocam. Problem olmaz dimi?
RAM etiketi varsa, oradaki değerlere, bilgilere bakmamız lazım. Rastgele RAM alınmaz, uyumsuz gelirse, bilgisayar açılmayabilir, siyah ekranda takılı kalabilir, mavi ekran hataları olabilir, veri kaybına yol açabilir...

Anakartın kaç MHz RAM'e kadar desteklediğine bir bak istersen. Ayrıca bildiğim kadarıyla 2 farklı MHz kartların en düşüğünü seçmen lazım.

Yani 2400 MHz aldıysan onu 1600'e ayarlaman lazım. Ona göre en mantıklısı 1600 almak senin için.

RAM etiketi varsa, oradaki değerlere, bilgilere bakmamız lazım. Rastgele RAM alınmaz, uyumsuz gelirse, bilgisayar açılmayabilir, siyah ekranda takılı kalabilir, mavi ekran hataları olabilir, veri kaybına yol açabilir...
Tamamdır hocam arkasını açarım bugün yüksek ihtimal. Kapağı açmam için SSD'yi çıkarmam gerekiyor. Çıkarıp açarsam veri kaybı ya da problem çıkarır mı?

Anakartın kaç MHz RAM'e kadar desteklediğine bir bak istersen. Ayrıca bildiğim kadarıyla 2 farklı MHz kartların en düşüğünü seçmen lazım.

Yani 2400 MHz aldıysan onu 1600'e ayarlaman lazım. Ona göre en mantıklısı 1600 almak senin için.
Ayara gerek yok. Otomatik 1600'de çalışır öyle bir durumda ama, rastgele almak, muhtemelen sorun çıkaracaktır.
Tamamdır hocam arkasını açarım bugün yüksek ihtimal. Kapağı açmam için SSD'yi çıkarmam gerekiyor. Çıkarıp açarsam veri kaybı ya da problem çıkarır mı?
Laptopun adaptörünü çıkar, bataryasını çıkar, power tuşuna basılı tut, içindeki elektriği de boşalt, ondan sonra SSD'yi sökersin.

Geri
Yukarı