1600 TL kulaklık önerisi

@enonertetanem verdiğin bilgiler için teşekkürler ama önerdiklerini deneme fırsatım olmadı öncelikle araştırdığım markanın yüksek modelini kullanan birisi bulunca fikir almak zorunda olmak anlamına gelmez buna işini sağlam kazığa bağlamak denir ben kulaklık öneren kişilerden fikir değil tecrübe edip pek çok modeli denemiş ve onları avantajları eksileri olarak ayırt edebilen insanlardan yorumlarını önceliyorum yoksa bilindik mağazalara gitsem ayni şeyi söylüyorlar yok o fiyat değmez git şunu al yok o dediğin özellikler gereksiz bende diyorum ki tecrübe edip karşılaştırıp mı bana bu fikirleri veriyorsun yok diyorlar o zaman bende diyorum ki beni yanıltacak cümleler sarf etme.

@QuaJiHuan HD599, DT770 80 ohm Pro, AKG 702, AKG K371 fiyat için iyi audiophile kulaklıklardan. Arctis Pro yanlarından geçemez ses kalitesi olarak. İyi ki dinlemişim diyeceksin. Zaten bu kulaklıklar ayrı boyutlarda, denemene bile gerek yok. İstersen Pro Wireless al, umurumda değil. Stüdyolar niye bunları kullanıyor o zaman? Gitsinler Arctis Pro alsınlar. Memnun kalabilirsin ama aynı fiyata daha iyi alabileceğini söylüyorum. Git sor bakalım forumlarda hangisi daha iyi diye. Kulaklıklar hakkında birazcık bile bilgisi olan birisi sana doğru cevabı zaten söyler. HD599 soundstage daha iyi open-back olduğu için ama dışarıya daha çok ses veriyor. DT770 Pro bassleri daha iyi ama soundstage daha kötü ve sesleri izole etmekte daha iyi closed-back olduğu için. Amp gerektirebilir. İkisi de malzeme kalitesi olarak iyi ama Sennheiser bu konuda daha iyi elbet. AKG K702 en iyi ses kalitesini verir ama open-back olduğu için dışarı fazla ses verir. Rahat ve malzeme kalitesi iyi olduğu söyleniyor. Düzgün amp/dac gerektirebilir.
HD599 ya da K371 öneririm. K371 çoğu müzikte daha kaliteli ses verir ama HD599 malzeme kalitesi ve rahatlığı daha iyi olabilir senin için. Bu iki modeli araştırıp karar ver.

AMP/DAC birleşimi olarak FiiO E10K öneririm. Soundblaster G3 de olabilir. İkisi de kaliteli.

@Emre20 Cloud 2'den mikrofon ve ses kalitesi olarak biraz daha iyi. MH751 öneririm yine de.

Son düzenleme:
@QuaJiHuan HD599, DT770 80 ohm Pro, AKG 702, AKG K371 fiyat için iyi audiophile kulaklıklardan. Arctis Pro yanlarından geçemez ses kalitesi olarak. İyi ki dinlemişim diyeceksin. Zaten bu kulaklıklar ayrı boyutlarda, denemene bile gerek yok. İstersen Pro Wireless al, umurumda değil. Stüdyolar niye bunları kullanıyor o zaman? Gitsinler Arctis Pro alsınlar. Memnun kalabilirsin ama aynı fiyata daha iyi alabileceğini söylüyorum. Git sor bakalım forumlarda hangisi daha iyi diye. Kulaklıklar hakkında birazcık bile bilgisi olan birisi sana doğru cevabı zaten söyler. HD599 soundstage daha iyi open-back olduğu için ama dışarıya daha çok ses veriyor. DT770 Pro bassleri daha iyi ama soundstage daha kötü ve sesleri izole etmekte daha iyi closed-back olduğu için. Amp gerektirebilir. İkisi de malzeme kalitesi olarak iyi ama Sennheiser bu konuda daha iyi elbet. AKG K702 en iyi ses kalitesini verir ama open-back olduğu için dışarı fazla ses verir. Rahat ve malzeme kalitesi iyi olduğu söyleniyor. Düzgün amp/dac gerektirebilir.
HD599 ya da K371 öneririm. K371 çoğu müzikte daha kaliteli ses verir ama HD599 malzeme kalitesi ve rahatlığı daha iyi olabilir senin için. Bu iki modeli araştırıp karar ver.

AMP/DAC birleşimi olarak FiiO E10K öneririm. Soundblaster G3 de olabilir. İkisi de kaliteli.

@Emre20 Cloud 2'den mikrofon ve ses kalitesi olarak biraz daha iyi. MH751 öneririm yine de.
Hocam sanırım siz baya anlıyorsunuz. Kablolu kablosuz fark etmeksizin 800-1200 TL arasında bir kulaklık tavsiye edebilir misiniz?

@enonertetanem verdiğin bilgiler için teşekkürler sanırım tam anlatılamayan bir şeyi söylemek isterim amaç kablosuz kulaklık arayan insanlar için kablosuz kulaklık için bilgi ve fikir verilir eğer birisi kablolu ararsa ve fiyatı yüksek ise zaten verdiğiniz kombinasyon sorun değil ama siz fiyat bakımından baktığınız sürece sanırım herkese bazı ürünleri gereksiz görüyorsunuz burada çok yanılıyorsunuz. İnsanlar aradığı ürün ve tarzları ne ise o kulvarda tavsiye ve bilgi aktarılmalıdır ki hem alacak kişiye kolaylık olsun ve buradaki konuları sonradan araştıran kullanıcılarda fikir sahibi olsun. Eğer birisi kablosuz isterse kablosuz kablolu isterse kablolu eğer High-end bir ürün isterse gene onun isteği üzerine o modelleri tavsiye edersiniz lütfen ürünleri fiyat konusunda değerlendirmeyin performansları üzerinden karşılaştırıp tecrübe edip değerlendirin.

Ben kablolu almak isteseydim zaten HD600 ve sound blasterx G6 alıp yoluma devam edeceğimi söyledim ben fiyat konusundan bakmıyorum ve stüdyo tarzı bir şey istemiyorum hem sokakta hem evde hem otelde hem yurtdışına çıkarken o ürünün çoklu platform desteği ve teknolojileri için merak ettiğim marka modeli soruyorum umarım açıklayıcı olmuştur ben burada insanlara model veya marka önermiyorum farkındaysanız çünkü büyük bir kul hakkı vebalin altına girmek istemem.
İnsanlar çok rahat fikir beyan ediyor ilk önce bilgi sahibi olmaları ve tecrübelerini doğru aktarmaları gerek herkesin her konuda bilgi sahibi olması zaten imkansız lütfen tavsiyelerde bulunurken önerdiğiniz model ve ürünü kullanırken yaşadığınız keyfi avantajı ve ayriyeten kötü yanları ve dezavantajını anlatınız bu çok önemlidir.

@QuaJiHuan Ben performansları açısından karşılaştırdım zaten ve bir de fiyat olarak daha iyi olmaları var. Evet bazılarını gereksiz görüyorum çünkü önerdiklerimden daha kötü ve bazen gereksiz pahalı olabiliyor. Kablosuz istese bile normalde fiyatlarına değmiyorlar ve daha ucuz olan kablolulardan daha kötü ses kalitesi var. Şart ise bütçesine göre öneriyorum. Niye boşuna para harcamalarını isteyeyim? Beni de dinlemek zorunda değiller. Ben onları zorlayamam ki. İsterse 4000TL kablosuz alsın kötü bir tane. Umurumda değil. Çoklu platform desteği ne olacak? Sadece telefon ve PC’de kullanıyorsan bir anlam ifade etmiyor. Bana nerede ve nasıl kullanacağını hem belirtmemiştin daha önce. Evde ya da işte benim önerdiğim kulaklık olabilir ama sen çoğunlukla dışarda vb. gibi yerlerde kullanacaksan IEM(kulakiçi) olabilir. Kulaklık olarak Sony-1000x serisi çok geziyorsan iyidir. IEM olarak çok marka var ve yine çoğu marka güzel. Bütçen bence en fazla 1000 civarı olmalı abartmak istiyorsan. İstersen birkaç model önerebilirim.

@enonertetanem anlaşılan bütün modelleri deneyip öneride bulunuyorsun yanlış anlamadıysam çünkü hepsini deneyebilmek için en az İstanbul'da 30 tane mağaza gezip onları tecrübe etmem gerek ve şu an bu mümkün değil.

Sen o gereksiz gördüğün özellikleri insanlar için kritik önemli bazı DAC modelleri multi desteği yok bazıları Bluetooth yok bazıları yazılımları sorun çıkarıyor. İnsanlar sonra önerilenleri alınca ve mutlu olmadı mı onlara ne cevap verilecek.

Şans işi? Veya alırken bozdun başka sebep bahanelerde olabilir bazı ürünlerin kategorileri belli sokağa çıkıp baktığımda çok fazla kulaküstü kulaklık kullanan görüyorum kulak içi çevremde ve gidip geldiğim bölgelerde kullanan sayısı azaldığını insanlara baktığımda görebiliyorum.

Tekrardan altını çiziyorum tecrübe etmediğim kullanmadığım kulaklık hakkında kıyas yapıp öneride bulunamam çünkü olmayan bir bilgiyi onlara aktaramam insanlar çok basit önerilerde bulunuyorlar.

Ben önceki konularımda bahsettim nasıl kullanmak istediğimi bende Xbox, ps, Switch, telefon, bilgisayar ve bazen film izlemek için TV ( LG OLED CX6la 65") bağlantısı lazım ve bunları kendi odamda hepsine bağlantı kurmam gerekli ve yazılım yüklemek ile uğraşmak istemiyorum aradığım o senin 4 bin TL dediğin ama fırsat şans ile varsa indirim kodları ile 2700 -3100 TL arası rahat bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı