1600 TL Monitör tavsiyesi

Ekran kartı 144 fps görüyoe sizin verdiğiniz 75Hz. 😂
Viewsonic XG2401 öneriyorum bende. AOC modelide baya güzel. Ben XG2401 modelini alacağım. Çevrrmde baya kişi kullandığı için ve onlardada test ettim.
IPS ve ucuz diye önerdim hocam. Belirttim zaten Hz takıntısı yoksa diye.

Bir konuda bir arkadaş bulmuştu ama 144Hz değil 120 olabilir, emin değilim. Eğer acelesi yoksa biraz daha monitör için bütçe ayırmasından yanayım, çünkü bir kere alınacak bir şey.
Doğru söylüyorsun da sistem geleli 3 gün oldu, ekran kartında vga girişi yok kullanamıyorum öyle günden güne bakışıyoruz kasayla (Buradasın dokunamıyorum çok saçma)
Velhasıl bir monitör almam şart :)
AOC 24" C24G1 baya tercih edilen bir model. İmzamdaki MSI monitörü almadan önce bunu almış ve aynı gün ölü pikselden iade etmiştim. Detaylı olarak monitörü inceleyemedim ama renkleri güzeldi:
Beni MSI monitörden soğutan bizzat sensin hocam, tüm yazını okudum ^^
IPS ve ucuz diye önerdim hocam. Belirttim zaten Hz takıntısı yoksa diye.
144Hz IPS geçmemiz için ne kadar bütçe artışına ihtiyacımız var tahminen ?

Son düzenleme:
AOC 24" C24G1 baya tercih edilen bir model. İmzamdaki MSI monitörü almadan önce bunu almış ve aynı gün ölü pikselden iade etmiştim. Detaylı olarak monitörü inceleyemedim ama renkleri güzeldi:
Kesinlikle. VA monitörlerde sıkça karşımıza çıkan ghosting sorunu da yaşatmıyor.
Samsung 23.5" LC24FG73FQMXUF 1ms 144Hz DP 2xHDMI FreeSync FHD Quantum Dot Curved Gaming Monitör | ITOPYA bu model indirime girmiş, ben de monitör arayışındayım. kullanan arkadaşlar var mı acaba?
Bizzat inceleme şansım oldu, renk ve parlaklık seviyeleri çok çok iyi fakat ghosting sorunu var. Bu arada almayı düşündüğünüz VA monitörlerin %90'ında Samsung panel bulunur. Fakat firmalar kendi özelleştirmeleri ile farklı özellikler sunabiliyor.
Doğru söylüyorsun da sistem geleli 3 gün oldu, ekran kartında vga girişi yok kullanamıyorum öyle günden güne bakışıyoruz kasayla (Buradasın dokunamıyorum çok saçma)
Velhasıl bir monitör almam şart :)

Beni MSI monitörden soğutan bizzat sensin hocam, tüm yazını okudum ^^

144Hz IPS geçmemiz için ne kadar bütçe artışına ihtiyacımız var tahminen ?
IPS monitörlerde görüntü ve görüş açısı oldukça iyidir fakat input lag seviyesi halen TN ve hatta VA monitörler kadar iyi değildir. Ayrıca siyah dengesinde (ki hem tv de hem de monitör ürünlerinde en önemli etken) IPS paneller VA paneller kadar iyi olmuyor. Diyeceğim her panelin kendine göre artısı ve eksisi mevcut. Kaliteli bir IPS monitörde fiyatlar arşa çıkıyor. Tercihen VA ya yönetmenizi tavsiye ederim zira f/p olarak tatmin edici oluyorlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı