1600 Tl'lik sistem toplama

Hanifikutval

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Grafik tasarımcı
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi bütçem en fazla 1600 TL. Daha üstüne çıkamıyorum maalesef. Pek bilgisayardan anlamıyorum ama orta halli bir bilgisayar topladım. Sistem uyumluluğu hakkında veya bu bütçe ile daha iyi sistem önerisi olan var mı ?
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
teşekkür ederim hocam başta o anakartı düşünüyordum ama bi arkadaşım ram yuvasının 4 slot olmasının daha avantajlı olacagını bu şekilde ram leri dual yapıp kullanabilecegimi söylemişti o yüzden bu anakarta baktım Asus H81M Plus anakatda da ram leri dual kullanma şansim var mı ?

Ekran kartını en az R7 250 yapmalısın. Sistem güzel ama ekran kartı sırıtmış. Oyun içinse en az R7 260X almalısın.

4GB RAM 130TL civarı 130TL cebinde kalır. Yerine R7 260X alırsın Asus çok performanslı olur 1080P oyun oynarsın hiç yokken fiyatı 360TL civarı. Sapphire R7 260X var birde 320TL civarı. R7 240 burda 162TL. Cebinde kalan 130TL onun üstüne koy azıcıkda ekle tamamdır. Seçtiğin kasadaki PSU yeterlidir zaten. Ayrıca monitör 1080P 21.5'' alın en az.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı