16000 TL Ekran Kartsız Sistem Önerisi

SARAÇLI

Hectopat
Yer
Balıkesir
Elimde RX 6800 ekran kartı var. Böyle bir sistem topladım 16.000 TL ediyor bütçemde o kadar.
Başka sitelerden tek tek alıp kendim toplamak veya bir bilgisayarcıya toplatmak istemiyorum.
Sinerji, İtopya, Teknobiyotik siteler gibi tek bir yerden alıp elimdeki ekran kartını takacağım.
Değiştirmemi veya eklememi istediğiniz parça var mı?

1675002860376.png

Gayet güzel görünüyor ancak ben olsam şahsi düşüncem RAM'leri 32 GB yaparım, 5600X ve 3060 ekran kartım var 1 yıldır böyle 16 RAM ile kullanıyorum artık 32'ye yükselttim çok daha iyi hissediyorum ilerisi için

Bellekler 3600 MHz değil onu söyleyeyim.

Gayet güzel görünüyor ancak ben olsam şahsi düşüncem RAM'leri 32 GB yaparım, 5600X ve 3060 ekran kartım var 1 yıldır böyle 16 RAM ile kullanıyorum artık 32'ye yükselttim çok daha iyi hissediyorum ilerisi için.

Şu an gerek yok öncelikli olarak sistemi eksiksiz olarak kurduktan sonra yapılabilir aksi taktirde dengesiz sistem ortaya çıkabilir.

RAM 3200'den aşağı olmaması gerekiyor zaten. 3600 olmuş. Arkadaşa katılıyorum. 32 GB yaparsan RAM daha iyi olur. Bugün çıkan forspoken oyunun sistem gereksinimi ve o ayarda oyunlar yakın zamanda gelecek. 16 GB RAM de kalma. Ben bile 64 GB aklımdan geçmiyor değil.:D

Bellekler 3600 MHz değil onu söyleyeyim.

Şu an gerek yok öncelikli olarak sistemi eksiksiz olarak kurduktan sonra yapılabilir aksi taktirde dengesiz sistem ortaya çıkabilir.

Dengesiz sistem ortaya çıksa ben 2 sene önce sistem dizerken 32 GB RAM'de çıkardı.

Hiç düşünme direk bunu sipariş ver, R5 5800x3D (Çok güçlü bir oyun işlemcisi)
Sıvı soğutma 120mm yetecektir.
1TB SSD
MSI KASA
Windows 11 uyumlu 4000 MHz destekli anakart.
RX 6800 ile deli gibi performans verecektir.

RAM 3200'den aşağı olmaması gerekiyor zaten. 3600 olmuş. Arkadaşa katılıyorum. 32 GB yaparsan RAM daha iyi olur. Bugün çıkan forspoken oyunun sistem gereksinimi ve o ayarda oyunlar yakın zamanda gelecek. 16 GB RAM de kalma. Ben bile 64 GB aklımdan geçmiyor değil.:D

Dengesiz sistem ortaya çıksa ben 2 sene önce sistem dizerken 32 GB RAM'de çıkardı.

Dostum o bellekler 3600MHz versiyonu yok onu anlatıyorum 3200 ve 3000MHz versiyonu var bizzat kullanıyorum anlamadan araya girme, öncelikli olarak sistemi kaliteli olarak kurup eline para geçince 32 GB yapmasında nerede mantık hatası var? Ha bütçe derdi yok ise yapabilir.

Dostum o bellekler 3600MHz versiyonu yok onu anlatıyorum 3200 ve 3000MHz versiyonu var bizzat kullanıyorum anlamadan araya girme, öncelikli olarak sistemi kaliteli olarak kurup eline para geçince 32 GB yapmasında nerede mantık hatası var? Ha bütçe derdi yok ise yapabilir.

Tamam senin dediğin olsun.:)

Hiç düşünme direk bunu sipariş ver, R5 5800x3D (çok güçlü bir oyun işlemcisi)
Sıvı soğutma 120mm yetecektir.
1TB SSD.
MSI kasa.
Windows 11 uyumlu 4000 MHz destekli anakart.
RX 6800 ile deli gibi performans verecektir.

Sisteme sözüm yok lakin 120mm sıvı soğutma olmamış o fiyata iyisinden kule tipi soğutma daha iyi performans verecektir.

Intel i5-13500 On Dört Çekirdek 1.80 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe gclid = CJ0KCQiAz9ieBhCIARIsACB0oGJDb-jSWlHzSUUCHBFFuLa1Huv-tMaLTrDz-33OXIaaHkdWCbOpw-8aAuatEALw_wcB

Yeni konular

Geri
Yukarı