16000 TL sistem önerisi

Bütçe
16000

Dayex

Hectopat
Arkadaşım benden 15-16k bütçeyle sistem önerisi istedi. YKS sınavından sonra almayı düşünüyormuş. RTX 3060'lı PC düşünüyor. Bu bütçede çoğunlukla R5 3600 koyuyorlar ama ben böyle bir sistem buldum.
Sizce alınır mı? 1 ay sonra alacağı için zamlanabilir ama 1000 TL zamlansa bile 16k olduğu için sorun olmuyor. Eğer gerçekten iyiyse inşallah kalkmaz siteden. Düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşım benden 15-16k bütçeyle sistem önerisi istedi. YKS sınavından sonra almayı düşünüyormuş. RTX 3060'lı PC düşünüyor. Bu bütçede çoğunlukla R5 3600 koyuyorlar ama ben böyle bir sistem buldum.
Sizce alınır mı? 1 ay sonra alacağı için zamlanabilir ama 1000 TL zamlansa bile 16k olduğu için sorun olmuyor. Eğer gerçekten iyiyse inşallah kalkmaz siteden. Düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Bence güzel.
Bunlar 1.si Asus diğeri ROG bunlarda güzele benziyor.

Dayex merhaba,

Ben de sistem arıyordum, hatta dün konusunu açtım, bugün ise doğrudan mağazaya gidip ödemesini yapıp sipariş verdim (20000 TL’den biraz yukarıya mâl oldu). Sinerji’den aldım.

Ondan öncesinde ise itopya’da 16 bin TL’ye 3060Ti’lı bir kasa beğenmiştim (2 hafta önce kadar) ama malesef satıştan kalktığı gibi 3060 Ti’lı sistem neredeyse hiçbir mağazada yok (6-7 siteye baktım), ne hikmetse (stokçuluk diye düşünüyorum) 3060ti’lar bekletiliyor. Bu sebepten ne yazık ki 1 ay bu tip alışverişlerde çok uzun bir zaman aralığı olabiliyor.

Keşke olsa da 3060ti’lı alabilseniz, zira %10-15 hatta bazen %20 fps farkettiriyor düz 3060’a göre.

Ben bu sebepten bugün aldığım cihazı RX 6700’lü aldım.
Şu sıralar ortalık gerçekten çok karışık.

Yeni konular

Geri
Yukarı