1600AF-GT1030 sistem açılmıyor

bugrasa

Centipat
Herkese selamlar,
Ben, aşağıda özelliklerini belirttiğim bir bilgisayar topladım. Ancak bilgisayardan görüntü alamıyorum.
Sistem açıldığında kasanın içindeki fanlar, işlemcinin fanı, ekran kartının fanı dönüyor ama monitöre görüntü gelmiyor.
Kablolamaları doğru yaptığıma eminim.
Parçalar arasında uyumsuzluklar olabilir diye farklı RAM, farklı ekran kartları ve farklı PSU denedim ancak sonuç değişmedi.
BIOS pilini çıkardım CMOS resetlemeyi denedim, sonuç değişmedi.
Çalıştığından emin olduğum, farklı ekranlar denedim sonuç değişmedi.
Belki işlemciyi yanlış takmışımdır diye çıkarttım, pinleri kontrol ettim, sorun gözükmüyor.

Bu sorun neden oluyordur arkadaşlar, anakartta mı sorun vardır. Anakartı aldığım yeri aradım, en güncel BIOS ile gönderiyoruz dediler. Sorun olmaması gerekir dediler. Şu aşamada ne deneyeceğimi bilemiyorum, çaresiz kaldım, yardımlarınız bekliyorum.

AnakartGigabyte B450M S2H
İşlemciAMD Ryzen 5 1600AF
Ekran KartıAsus GT1030
RAMCorsair Vengeance 8GB 3000mhz
SSDSanDisk 480gb
KasaFSP CMT120A

Görüntüyü ekran kartı üzerinden almaya çalışıyorsun değil mi? Bağlantıyı anakart üzerinden yapıyorsan sıkıntı ondan kaynaklı olabilir.

Anakartızın PCI-E slotunda problem olabilir. Ekran kartınızın ya da monitörünüz giriş, çıkış portlarında problem olabilir. Mümkünse farklı bir ekran kartıyla, mevcut anakartınızda deneme yapmanızı öneririm.

Görüntüyü ekran kartı üzerinden almaya çalışıyorsun değil mi? Bağlantıyı anakart üzerinden yapıyorsan sıkıntı ondan kaynaklı olabilir.

Evet, görüntüyü ekran kartı üzerinden almaya çalışıyorum.

HDMI veya DP kullanıyorsanız o kablolarda sorun olmadığına emin misiniz?

HDMI'da denedim, DP'de denedim. İki farklı monitör ve televizyona bağlamayı denedim, olmadı. Ekranlar ve kablolarda sorun yok çünkü laptopa bağladığımda çalışıyorlar.

Anakartızın PCI-e slotunda problem olabilir. Ekran kartınızın ya da monitörünüz giriş, çıkış portlarında problem olabilir. Mümkünse farklı bir ekran kartıyla, mevcut anakartınızda deneme yapmanızı öneririm.

Kendi anakartımda farklı ekran kartı denedim, yine sonuç değişmedi.

3 Gun once bende de ayni sorun vardi. Yeni RAM aldim calisti.

Farklı RAM'ler denedim ama yine görüntü yok.
Kasanın içinden ve arkasından görseller atabilir misiniz?

Aşağıda gönderiyorum.
ic.JPG
arka.JPG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı