1600TL Toplama PC için tavsiyeler

Sizce hangisi?

• 1TB HDD

Oy sayısı: 0 0,0%
  • Klavye+Mouse

Oy sayısı: 1 5,6%
  • 8320

Oy sayısı: 5 27,8%
  • 8GB RAM (4x2)

Oy sayısı: 12 66,7%

• Toplama oylamalar
    18

OytunÇoban

Hectopat
En iyi cevaplar
0

Arkadaşlar hazırladığım sistem bu bütçenin yukarısına çıkabileceğimi sanmıyorum.
Sizden istediğim şey ise bana akıl vermeniz.
Bende 500GB 7200rpm Samsung HDD var ve SATA 3Gb/s hızında çalışıyor.
Sizce 1TB HDD'yi çıkarıp RAM(4x2 alabilirim) veya CPU'yu(8320 alabilirim) mu geliştirmeliyim yoksa 1TB HDD alınmalı mıdır?

Aklımda HDD yerine Klavye+Mouse almak var çünkü oyun oynayacağım ve ekipman önemli bir unsur.

Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum, iyi günler.

SevenPacer

Kilopat
En iyi cevaplar
6
Yer
İzmir
4GB'ın yetmediği oyun pek az günümüzde. Eğer 500GB sana yetiyorsa depolama açısından, 1TB'a gerek yok derim.
Oyunu ekipman ile ram arasında kullanmalısın bence :)

KS
OytunÇoban

OytunÇoban

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Eski PC'mde 500GB'ın varsa yoksa 100'ünü kullanıyorumdur ama yeni sistemde Steamdaki bütün oyunları yükleyeceğimden yerim biraz azalacak ama sonra alırım diye düşünüyorum. RAM konusunda da, Watch Dogs minimum 6GB istiyormuş öyle yazıyordu sistem gereksinimlerinde açıkçası garipsedim ne kadar gelişmiş bir yapay zeka olabilir ki bu oyunda?
Parayı Sapphire 270x Toxic'e yatırmayı da düşündüm ama çok kararsızım :D

JaroxJamaica

Gigapat
En iyi cevaplar
0
Yer
Balıkesir
Depolama açısından 500 gb sana yetiyorsa direk 8 gb ram'e yönel. Fx 6300 gayet yeterli bir işlemci. Ya da hiçbirini almayıp R9 280'i almaya çalışabilirsin.

KS
OytunÇoban

OytunÇoban

Hectopat
En iyi cevaplar
0
PC'yi alınca bitcoin madenciliği gibi manyak manyak işlere de girişeceğim. "Görmemişin bilgisayarı olmuş.." hesabı yani, bu yüzden R9 280 çok iyi olur ama ekipman da almak istiyorum.

SevenPacer

Kilopat
En iyi cevaplar
6
Yer
İzmir
Eski PC'mde 500GB'ın varsa yoksa 100'ünü kullanıyorumdur ama yeni sistemde Steamdaki bütün oyunları yükleyeceğimden yerim biraz azalacak ama sonra alırım diye düşünüyorum. RAM konusunda da, Watch Dogs minimum 6GB istiyormuş öyle yazıyordu sistem gereksinimlerinde açıkçası garipsedim ne kadar gelişmiş bir yapay zeka olabilir ki bu oyunda?
Parayı Sapphire 270x Toxic'e yatırmayı da düşündüm ama çok kararsızım :D
Watch Dogs çok abartıldı. Memlekete dönünce 4gb ram ile çatır çatır oynarken bir test videosu çekeceğim :D

KS
OytunÇoban

OytunÇoban

Hectopat
En iyi cevaplar
0
İnşallah dediğin gibi olur çünkü RAM yerine GPU veya ekipmana yönelmek istiyorum ama hala seçim yapma konusunda kararsızım. :confused:

SevenPacer

Kilopat
En iyi cevaplar
6
Yer
İzmir
Bir de şöyle bir şey var ki adam akıllı ekipman alacaksan (Razer, Logitech) bu da sana pahalıya patlar.

O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
i3-4150 + H81M-PLUS yonelebilirsin. Ekran karti icin olagan butce kalir. 4150 yeni teknoloji ile gelistirdi ve 6300'den onde. Daha az da guc tuketiyor.

KS
OytunÇoban

OytunÇoban

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Fx serisinden bir işlemciyi overclock performansı için istiyordum i3 sistemde ekran kartıma güncel sistemden daha fazla bütçe kalıyorsa düşünebilirim çünkü AMD sistemler için Mac OS X yok sanırsam?

Yeni konular

Yukarı