1600TL Toplama PC için tavsiyeler

Sizce hangisi?

• 1TB HDD

Oy: 0 0,0%
  • Klavye+Mouse

Oy: 1 5,6%
  • 8320

Oy: 5 27,8%
  • 8GB RAM (4x2)

Oy: 12 66,7%

• Oy verenlerin toplamı
    18
İşlemci yeterli öncelikle onu söyleyeyim onun dışında klavye, mouse, hdd biraz kişisel tercih ama 4gb RAM er yada geç yetersiz kalacak ;)

4 gb ram seni idare eder . Oynadığın oyunları söylersen ve ekipmanlar arasında mouse varsa elinin boyutunu ( çok büyük , normal , küçük ) söylersen işte bu diyeceğin mouseler önerebilirim . Mouse pad , headset konusundada yardım edebilirim.

@Silinen üye Ankara' lının dostu gene Ankara'lıdır . :)

4 GB Ram ne kadar götürür ???

Biraz sana da bağlı aslında mesela benim laptopumda oyun açık değilken 2gb ram kullanımı var, çeşitli background programlar yüzünden... Yeni nesil bazı oyunlar yüksek çözünürlüğü olan monitörlerde ciddi ram ihtiyacı doğurabiliyor yani 4gb günümüzde alt sınır diyebiliriz. Almışken 8 gb al kafan rahat olsun hem dual chanel kullanırsın daha performanslı olur.

@Silinen üye

Hocam, 4GB yeterliyse sistemdeki 8GB'ı 4GB yapıp ekipman almayı düşünüyorum.

Elim ne çok büyük ne de çok küçük Orta-Büyük arası daha kesin bir sonuç için orta parmağımdan bileğime kadar bir uzunluk ölçebilirim? (Yanlış anlamayın lütfen :) )

@WarriorTR hocam i3-4150 overclock konusunda sıkıntı çıkarmaz mı? Overclock odaklı olacağı için UD3P anakart seçtim ileride 6300'ü de R9 280'i de o.c etmeyi düşünüyorum.
ZX2ph3U.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı