1600TL Toplama PC için tavsiyeler

Sizce hangisi?

• 1TB HDD

Oy: 0 0,0%
  • Klavye+Mouse

Oy: 1 5,6%
  • 8320

Oy: 5 27,8%
  • 8GB RAM (4x2)

Oy: 12 66,7%

• Oy verenlerin toplamı
    18

OytunÇoban

Kilopat
Daha fazla  
WEJfpwr.jpg

Arkadaşlar hazırladığım sistem bu bütçenin yukarısına çıkabileceğimi sanmıyorum.
Sizden istediğim şey ise bana akıl vermeniz.
Bende 500GB 7200rpm Samsung HDD var ve SATA 3Gb/s hızında çalışıyor.
Sizce 1TB HDD'yi çıkarıp RAM(4x2 alabilirim) veya CPU'yu(8320 alabilirim) mu geliştirmeliyim yoksa 1TB HDD alınmalı mıdır?

Aklımda HDD yerine Klavye+Mouse almak var çünkü oyun oynayacağım ve ekipman önemli bir unsur.

Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum, iyi günler.

4GB'ın yetmediği oyun pek az günümüzde. Eğer 500GB sana yetiyorsa depolama açısından, 1TB'a gerek yok derim.
Oyunu ekipman ile ram arasında kullanmalısın bence :)

Eski PC'mde 500GB'ın varsa yoksa 100'ünü kullanıyorumdur ama yeni sistemde Steamdaki bütün oyunları yükleyeceğimden yerim biraz azalacak ama sonra alırım diye düşünüyorum. RAM konusunda da, Watch Dogs minimum 6GB istiyormuş öyle yazıyordu sistem gereksinimlerinde açıkçası garipsedim ne kadar gelişmiş bir yapay zeka olabilir ki bu oyunda?
Parayı Sapphire 270x Toxic'e yatırmayı da düşündüm ama çok kararsızım :D

Depolama açısından 500 gb sana yetiyorsa direk 8 gb ram'e yönel. Fx 6300 gayet yeterli bir işlemci. Ya da hiçbirini almayıp R9 280'i almaya çalışabilirsin.

PC'yi alınca bitcoin madenciliği gibi manyak manyak işlere de girişeceğim. "Görmemişin bilgisayarı olmuş.." hesabı yani, bu yüzden R9 280 çok iyi olur ama ekipman da almak istiyorum.

Eski PC'mde 500GB'ın varsa yoksa 100'ünü kullanıyorumdur ama yeni sistemde Steamdaki bütün oyunları yükleyeceğimden yerim biraz azalacak ama sonra alırım diye düşünüyorum. RAM konusunda da, Watch Dogs minimum 6GB istiyormuş öyle yazıyordu sistem gereksinimlerinde açıkçası garipsedim ne kadar gelişmiş bir yapay zeka olabilir ki bu oyunda?
Parayı Sapphire 270x Toxic'e yatırmayı da düşündüm ama çok kararsızım :D
Watch Dogs çok abartıldı. Memlekete dönünce 4gb ram ile çatır çatır oynarken bir test videosu çekeceğim :D

İnşallah dediğin gibi olur çünkü RAM yerine GPU veya ekipmana yönelmek istiyorum ama hala seçim yapma konusunda kararsızım. :confused:

Bir de şöyle bir şey var ki adam akıllı ekipman alacaksan (Razer, Logitech) bu da sana pahalıya patlar.

i3-4150 + H81M-PLUS yonelebilirsin. Ekran karti icin olagan butce kalir. 4150 yeni teknoloji ile gelistirdi ve 6300'den onde. Daha az da guc tuketiyor.

Fx serisinden bir işlemciyi overclock performansı için istiyordum i3 sistemde ekran kartıma güncel sistemden daha fazla bütçe kalıyorsa düşünebilirim çünkü AMD sistemler için Mac OS X yok sanırsam?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı