165 Hz monitörde 120 FPS almak sorun olur mu?

Zarar vermez.

Yenileme hızını düşük FPS aldığınız için Nvidia ayarlarından düşürmeye kalkmayın, input lag artar ve bu da CSGO gibi ms'lerin önemli olduğu oyunlarda dezavantaj yaratır. Monitör marka model nedir?

ASUS 24,5" VG259QR TUF GAMING 1Ms 165Hz​

Monitöre bir zarar vermez ama 165hz etkisini tam alamazsınız. O yüzden bence monitörün hızını ayarlardan 144hz e çekin ve oyun içi vsync i açın 144 e sabit yapın. O zaman 144hz etkisi alırsınız tamamen bir şekilde.
165 Hz etkisi alamadığımı biliyorum ama emin olamadım sormak istedim yine de

Bu monitör neden bu kadar pahalı? 5200 küsür fiyatı var.
Yok hocam yanlış monitöre bakıyorsunuz link atmak serbest mi bilmiyorum ama 2.722 TL fiyatı var şu an

Diyelim ki 165 Hz monitör var ama CS'de 120-150 FPS alıyorum. 165 Hz monitörle oyunda 120 FPS almam monitöre zarar verir mi?

Hocam niye zarar versin ki? Monitör 165Hz yani 165'e kadar aldığınız FPS değerini görüntü olarak alabiliyorsunuz. İlla 165Hz monitörünüz var diye, 165FPS almak zorunda değilsiniz.

Hocam niye zarar versin ki? Monitör 165Hz yani 165'e kadar aldığınız FPS değerini görüntü olarak alabiliyorsunuz. İlla 165Hz monitörünüz var diye, 165FPS almak zorunda değilsiniz.

Yanlış anlaşılma olsun istemem ama ilk defa böyle kaliteli bir monitör kullanıyorum onun için de oldukça nazik ve prensibe uygun kullanmaya çalışıyorum. İçim rahat etmedi acaba zarar verir miyim sorusu kafama takıldı. Bir de ülke ekonomisi malum her zaman alınmıyor böyle şeyler...

Yanlış anlaşılma olsun istemem ama ilk defa böyle kaliteli bir monitör kullanıyorum onun için de oldukça nazik ve prensibe uygun kullanmaya çalışıyorum. İçim rahat etmedi acaba zarar verir miyim sorusu kafama takıldı.

Yok estağfurullah, hepimiz insanız bilmediğimiz şeyler için yardım almaya ihtiyaç duyarız. Monitörünüzde cidden güzel bir monitörmüş bu arada, hayırlı kullanmalar.

Yok estağfurullah, hepimiz insanız bilmediğimiz şeyler için yardım almaya ihtiyaç duyarız. Monitörünüzde cidden güzel bir monitörmüş bu arada, hayırlı kullanmalar.

Çok teşekkürler daha güzelleri sizin olur inşallah, yardım eden herkese sonsuz teşekkür ederim iyi forumlar.

Geri
Yukarı