1650 Super Fan hızı yükselince çıkan kükreme gibi ses

BurakFİDAN

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar, Gigabyte'ın çift fanlı GTX 1650 Super modeli var bende, oyunlara girerken fan hızı arttığında kükreme gibi bir ses geliyor. Sesi nasıl tarif etsem bilemedim. Arabanın kalkışında ki ses gibi aynı. Mesela fan hızı 50'den 80'e çıkarken birden fanlardan kükreme gibi bir ses geliyor sonra yine ses gidiyor. Bu sesi çözmenin bir yolu var mı? Eğer bir çözüm yolu yoksa bir zararı var mıdır sisteme?

Güncelleme: Bu konuyu araştırırken aynı olayı yaşayan bir arkadaşa denk geldim, aynı kart, aynı model. Acaba bu Gigabyte kartlarında genel olarak olan bir sorun mu diye de düşünmüyor değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerebileceğim bir şey.
Kart yapraklarında yamulma veya içinde bir kırık parca var mı ve bu parca fana temas ediyor mu yani ekran kartınızı çıkarıp bir kontrol edin.
2 Fan hızınızın çıkarttığı sese başka bir model ile bakın yani başka bir kişide olan sağlam bir kartı aynı fan hızına daha yukarı veya aşağıya getirdiğinde ses alıp almadığınızı kontrol edin.

Önerebileceğim bir şey.
Kart yapraklarında yamulma veya içinde bir kırık parca var mı ve bu parca fana temas ediyor mu yani ekran kartınızı çıkarıp bir kontrol edin.
2 Fan hızınızın çıkarttığı sese başka bir model ile bakın yani başka bir kişide olan sağlam bir kartı aynı fan hızına daha yukarı veya aşağıya getirdiğinde ses alıp almadığınızı kontrol edin.
Fan sesinin neyden kaynaklandığını buldum sanırsam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Denemedim ama deneyeceğim.

Arkadaşlar, Gigabyte'ın çift fanlı GTX 1650 Super modeli var bende, oyunlara girerken fan hızı arttığında kükreme gibi bir ses geliyor. Sesi nasıl tarif etsem bilemedim. Arabanın kalkışında ki ses gibi aynı. Mesela fan hızı 50'den 80'e çıkarken birden fanlardan kükreme gibi bir ses geliyor sonra yine ses gidiyor. Bu sesi çözmenin bir yolu var mı? Eğer bir çözüm yolu yoksa bir zararı var mıdır sisteme?

Güncelleme: Bu konuyu araştırırken aynı olayı yaşayan bir arkadaşa denk geldim, aynı kart, aynı model. Acaba bu Gigabyte kartlarında genel olarak olan bir sorun mu diye de düşünmüyor değilim.
Bendede aynı sorun var sanki ara gaz gibi bi ses geliyor sürekli afterburnerdan fan hızını 50 ye sabitledim ses kesildi gibi

Dosya Ekleri

• F5844F91-4022-4276-AA82-463B2CE721AD.jpeg
    F5844F91-4022-4276-AA82-463B2CE721AD.jpeg
    144,4 KB · Görüntüleme: 28
Fan sesinin neden kaynaklandığını buldum sanırsam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Denemedim ama deneyeceğim.

Belirtilen parçayı cıkartabilirsiniz zayıf bir parca gibi eğer yapamam diyorsanız bilgisayarcıya gidebilirsiniz.

gigabyte gtx 1650 super kartına sahibim kartı aldığımda sessizdi baya fakat 1 2 hafta geçmeden bu kükreme veya ara gaz sesini duymaya başladım oyunlara girdiğimde duyuyordum.İlk başta dışarıda birisi arabasını çalıştırıyor sanıyordum( kışın olduğu için motor donmasın diye 2-3 saatte bir çalıştırıyor sanıyordum. Daha sonra pc den çıktığını fark ettim fan çalışmaya başlayınca çıkıyordu sonra sessizce dönmeye başlıyordu. Fakat şimdi ise fan dönerken sürtme sesine benzer bir ses duyuyorum kartın altına destek koyunca ses gidiyor gibi(ara sıra kendini duyurtuyor tekrar tabi) yardımcı olabilecek varsa ses dosyasını atabilirim internetten bu sorunu yaşayan bulamadım henüz yani bu sesi

Geri
Yukarı