1650 Super görüntü gelmiyor

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Arkadaşlar sistemim şu şekilde:
Anakart: ASUS H81M-D r 2.o.
RAM: 2x8 1600 MHz (Kingston)
İşlemci: İntelcore i5 4460 3.20 GHz (4 çekirdek)
Ekran kartı (eskisi): AMD Radeon HD 7800 series.
PSU: 500W Dark Dragon case PSU.
Kasa: Dark Dragon 500W.
SSD: 240 GB.
HDD: 1 TB.
Fan sayısı: 3 (+1 işlemci fanı)

CACHES.png

CPU.png

MAINBOARD.png

MEMORY.png

SPD.png

Vermiş olduğum yazı ve resimli bilgiler sistemimdir.

Geçen hafta 1650SUPER satın aldım ve bu pazartesi elime ulaştı kendim montajladım, yeğenim montajladı ve bilgisayarcı montajladı hiçbir türlü monitöre görüntü gelmedi

🔴 VGA, DVI-D ve HDMI her türlü denedik çeviriciler ile de kullandık olmadı.

🔴 Acaba anakartta sıkıntı mı var diye 3 farklı ekran kartı taktık onlarda görüntü geldi. (Sorun anakartta değil)

🔴 5 farklı monitör denedik hiçbirinde görüntü gelmedi.

Biz de ekran kartında sıkıntı olduğunu düşünüp kartı iade ettik ve 3 gün içerisinde sonuç alacağız.

İade ettikten sonra sorunu araştırdığımda bu konuyu gördüm: GTX 1650S görüntü gelmeme - Technopat Sosyal
Konuda 2-3 dk beklenmesi ve RAM slotları ile oynamaktan bahsediyor ancak biz bu kadar yöntem denememize rağmen ikisini de yapmadık ancak halen ekran kartında sıkıntı olabileceğini düşünüyoruz iademiz kabul edilirse 1650SUPER ekran kartını yeniden almayı düşünüyoruz.

Bu arada bahsi geçen ekran kartı: Galax GeForce GTX1650 Super EX (1-Click) OC 4GB 128Bit GDDR6 GTX 1650 Super Ekran Kartı (65SQL8DS61EX) | Teknobiyotik.

Aslında bu işlemci için RX 570 daha çok önerildi bana ancak ben NVIDIA kullanmakta ısrarcıyım AMD kullanmak istemiyorum artık. İleri de işlemci değiştireceğim için 1650S aldım.

Siz olsaydınız ne yapardınız?
-1650SUPER kartını yeniden satın alıp bu 2 yöntemi dener miydiniz?
-Yoksa 1600 TL bütçe ile daha iyi NVIDIA ekran kartları var 1650SUPER almam ben mi derdiniz?

Herkese şimdiden yanıtları için teşekkürler.

Not: Monitörüm sadece DVI-D ve VGA destekliyor.

Dosya Ekleri

• MAINBOARD.png
    MAINBOARD.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim şu şekilde:
Anakart: ASUS H81M-D r 2.o.
RAM: 2x8 1600 MHz (Kingston)
İşlemci: İntelcore i5 4460 3.20 GHz (4 çekirdek)
Ekran kartı (eskisi): AMD Radeon HD 7800 series.
PSU: 500W Dark Dragon case PSU.
Kasa: Dark Dragon 500W.
SSD: 240 GB.
HDD: 1 TB.
Fan sayısı: 3 (+1 işlemci fanı)

Eki Görüntüle 599187

Eki Görüntüle 599188

Eki Görüntüle 599191

Eki Görüntüle 599192

Eki Görüntüle 599193

Vermiş olduğum yazı ve resimli bilgiler sistemimdir.

Geçen hafta 1650SUPER satın aldım ve bu pazartesi elime ulaştı kendim montajladım, yeğenim montajladı ve bilgisayarcı montajladı hiçbir türlü monitöre görüntü gelmedi

🔴 VGA, DVI-D ve HDMI her türlü denedik çeviriciler ile de kullandık olmadı.

🔴 Acaba anakartta sıkıntı mı var diye 3 farklı ekran kartı taktık onlarda görüntü geldi. (Sorun anakartta değil)

🔴 5 farklı monitör denedik hiçbirinde görüntü gelmedi.

Biz de ekran kartında sıkıntı olduğunu düşünüp kartı iade ettik ve 3 gün içerisinde sonuç alacağız.

İade ettikten sonra sorunu araştırdığımda bu konuyu gördüm: GTX 1650S görüntü gelmeme - Technopat Sosyal
Konuda 2-3 dk beklenmesi ve RAM slotları ile oynamaktan bahsediyor ancak biz bu kadar yöntem denememize rağmen ikisini de yapmadık ancak halen ekran kartında sıkıntı olabileceğini düşünüyoruz iademiz kabul edilirse 1650SUPER ekran kartını yeniden almayı düşünüyoruz.

Bu arada bahsi geçen ekran kartı: Galax GeForce GTX1650 Super EX (1-Click) OC 4GB 128Bit GDDR6 GTX 1650 Super Ekran Kartı (65SQL8DS61EX) | Teknobiyotik.

Aslında bu işlemci için RX 570 daha çok önerildi bana ancak ben NVIDIA kullanmakta ısrarcıyım AMD kullanmak istemiyorum artık. İleri de işlemci değiştireceğim için 1650S aldım.

Siz olsaydınız ne yapardınız?
-1650SUPER kartını yeniden satın alıp bu 2 yöntemi dener miydiniz?
-Yoksa 1600 TL bütçe ile daha iyi NVIDIA ekran kartları var 1650SUPER almam ben mi derdiniz?

Herkese şimdiden yanıtları için teşekkürler.

Not: Monitörüm sadece DVI-D ve VGA destekliyor.
Hocam sorunu çözebildiniz mi ?

Geri
Yukarı