1650 Super, i3 10100F sistemde FPS sıfıra düşüyor

Blue Lord

Centipat
Daha fazla  
Aslında sıkıntı düşük FPS değil ve her oyunda oluyor. Durumu şöyle anlatayım, örneğin Valorant oynarken FPS değerlerim 110-200 arası değişirken nadiren 80'lere düşse de bu durumun Valorant için normal olduğunu duydum, ne kadar doğru bilmiyorum. Benim sorunum ise nadiren FPS'in 0'a düştüğü. Bu durum FPS düşmesi mi oluyor onu da tam olarak bilmiyorum ama sanki FPS düşmüyorda direkt sistem kilitleniyor. Oyun sanki tamamiyle duruyor ve bu 1-3 saniye arası değişiyor. Hemen ardından tekrar normal değerlerine dönüyor. Hiç hareket dahi edemiyorum.

Bu durum sadece Valorant için geçerli değil. İlk olarak GTA 5 de olmuştu. CS:GO'da da 1 kere başıma geldi. Oysaki FPS değerlerim düşük değildi. Bu sorun için ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerim güncel diye biliyorum. Nasıl kontrol edebilirim bilginiz var mı?

Bu arada soracaklar için RAM 8 GB ve SSD kullanıyorum. Isı değerlerimin normal olduğunu düşünüyorum.

İşlemci markanızın driver programı vardır onun yardımıyla güncelleyebilirsiniz, bu dediklerimi ekran kartı içinde yapmalısınız.

İşlemci markanızın driver programı vardır onun yardımıyla güncelleyebilirsiniz, bu dediklerimi ekran kartı içinde yapmalısınız.
Ama ben güncel diye biliyorum. Peki güncel ise o halde sorun ne?

Bu arada bilgisayarımı 2 yıl önce aldım. Ama monitörüm olmadığı için yeni yeni kullanmaya başlıyorum. Aldığımdan beri termal macunu hiç değiştirmedim. Ama eğer sorun bu olsaydı ısı değerlerim normal olmazdı değil mi?

Kaç GB RAM'iniz var?
Yukarıda belirtmiştim hocam tekrar belirteyim. 8 GB RAM'im var

Ama ben güncel diye biliyorum. Peki güncel ise o halde sorun ne?

Bu arada bilgisayarımı 2 yıl önce aldım. Ama monitörüm olmadığı için yeni yeni kullanmaya başlıyorum. Aldığımdan beri termal macunu hiç değiştirmedim. Ama eğer sorun bu olsaydı sıcaklık değerlerim normal olmazdı değil mi?

Yukarıda belirtmiştim hocam tekrar belirteyim. 8 GB RAM'im var.

Hocam 2 yıl geçmiş elbette güncellemeler gelmiştir. Sistem parçalarınızı söyleyebilir misiniz detaylı bir şekilde.

Hocam yeni baktım. Benim sistemde Valorant'ta
FPS'in 80'e düşmesi de anormal bi durummuş. Genel olarak sistemde bir FPS düşüşü de mevcut gibi

Hepsinin kendi sitesinden driver uygulamasını indirip güncellemenizi öneririm
Güncelleyince sorun çözülür mü sizce hocam? Termal macunu da değiştirmek gerekli değil mi?

Geri
Yukarı