Çözüldü 1650 Super sistemde AC Origins darboğaz sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Tayrat

Hectopat
Arkadaşlar sistemim: 16 GB RAM i5 9400F ASUS ROG STRIX 1650 Super.

AC Origins oynarken darboğaz yaşıyorum. Oyunda bir tarafa gidince anlık donma giriyor. AC Odyseyy'de böyle bir şey olmuyor. AC Origins'de en üst grafikler 1080P'de oynuyorum. i5 9400F 1650 Super darboğaz yapmaz diye düşünüyorum, fikirlerinizi bekliyorum. Sizce neden olabilir? Oyunda en az 65 FPS alıyorum, oyunun Benchmark testine gore cok yuksek performans olarak bilgisayar.

Çözüm
Anlık donmalar genelde darboğazla alakalı bir durum değildir, ya sürücü kaynaklı ya da disk tabanlı bir sorununuz vardır diye tahmin ediyorum. O işlemciyle AC:Origins'te GTX 1660 Ti besleyebilen birçok kişi var, bu noktada donanımsal herhangi bir uyumsuzluk veya yetersizlik söz konusu değil.
Anlık donmalar genelde darboğazla alakalı bir durum değildir, ya sürücü kaynaklı ya da disk tabanlı bir sorununuz vardır diye tahmin ediyorum. O işlemciyle AC:Origins'te GTX 1660 Ti besleyebilen birçok kişi var, bu noktada donanımsal herhangi bir uyumsuzluk veya yetersizlik söz konusu değil.

Çözüm
Darboğaz değil olay dostum, bende 1660S var hiç öyle bir sorun yaşamadım ki bu işlemci RTX 2060 SUPER'e kadar sorun yaşatmıyor.

Sürücüyü mümkünse DDU yazılımıyla temiz kurulum şeklinde yüklemeye önem gösterin aksi takdirde manuel kurulumlarda buna benzer stabilite problemleri yaşanabiliyor. Hatta Nvidia'nın temiz kurulum aracını da kullanmanızı pek önermem, şahsen kendi sistemimdeki deneyim sonuçlarında en sağlıklı ve problemsiz sonucu veren araç DDU'du.

Geri
Yukarı