1650 Super sisten oyun oynarken ekran gidiyor

awkwards

Decapat
Masaüstü bir bilgisayar kullanmaktayım. Bazen ekran oyun oynarken ya da hiçbir şey yapmazken de oluyor, ekran gidiyor ve birkaç saniye sonra geri geliyor. Bu neyle ilgili olabilir acaba?
1650 Super, Intel i3 10100F sistem kullanıyorum.

Dönüştürücü kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız dönüştürücüden kaynaklı olabilir. Kullanmıyorsanız monitöre bağlı kabloyu kontrol edin.

OCCT ile en az 30 dakika Power testine sokabilir misin sistemini?
Testi başlattım ama tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum. On dakika kaldı bitmesine.
Güç kaynağınız nedir?
Fsp 500w güç kaynağı kullanıyorum.
Sistemsel değilde monitörüne, kablosuna vs bakmayı denedin mi?
Denedim herhangi bir sorun yok gibi ama kabloyu değiştirip tekrar deneyebilirim.
Windows olay günlüğüne bakabilir misiniz?
Burdan nasıl bir bilgi almam gerekiyor tam olarak bilmiyorum.
Hocam hangi oyunda oluyor?
Yani valorant oynuyorum bu sıralar onda oluyor ama bazen normal durduk yere de oluyor.
Dönüştürücü kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız dönüştürücüden kaynaklı olabilir. Kullanmıyorsanız monitöre bağlı kabloyu kontrol edin.
Ekranla ilgili herhangi bir dönüştürücü kullanmıyorum kulaklık dönüştürücüsü kullanıyorum onu da sormuyorsunuzdur sanırım. Ekranla ilgili bir dönüştürücü yok.
OCCT ile en az 30 dakika Power testine sokabilir misin sistemini?
Hocam test bitti herhangi bir hata almadım.

Son düzenleme:
Testi başlattım ama tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum. On dakika kaldı bitmesine.
Sorun algılamadı o zaman, soru algılarsa fark edersin zaten.
Hocam test bitti herhangi bir hata almadım.
İlginç, ekran kartı sürücüsü güncel değilse güncelleyebilirsin. Güncelse DDU ile kaldırıp sürücüyü tekrar kur.
Yani Valorant oynuyorum bu sıralar onda oluyor ama bazen normal durduk yere de oluyor.
O sırada bilgisayardan herhangi bir ses geliyor mu?
Denedim herhangi bir sorun yok gibi ama kabloyu değiştirip tekrar deneyebilirim.
Monitörden kaynaklı sorun da olabilir, hangi monitörü ve hangi kabloyu kullanıyorsun? Kullandığın kablo monitörün orijinal kablosu mu? HDMI mı kullanıyorsun yoksa VGA mı? Bilemedin DisplayPort?

Geri
Yukarı