1650 Ti laptop overclock

emirTYSa

Picopat
Yer
Technopat
Öncelikle merhaba ben laptop kullanıyorum Lenovo Ideapad Gaming 3 modelini kullanıyorum performansından pek memnun değilim bu yüzden ekran kartıma overclock yapmak istiyorum. Ekran kartım Max yükte 68 dereceyi görüyor o yüzden laptoplar ısınıyor demeyin lütfen :)
OC scanner yaptım arkadaşlar 1740MHz'den sonra mavi ekran aldım. Yani ortalama stabil bir ayar söyler misiniz? Bilgisayarımda yeni bakıma ihtiyacı yok daha 2 gün önce bakıma gönderdik zaten alalı pek olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız 68 dereceyi görebilir, peki ekran kartı mosfetleri kaç derecede çalışıyor biliyor musunuz? Hayır...
Laptoplarda overclock her zaman risklidir. Dediğim mosfetlerden biri yanarsa olacakları söylemek istemiyorum... Ben şahsen yapmanızı önermem.

Öncelikle merhaba ben laptop kullanıyorum Lenovo Ideapad Gaming 3 modelini kullanıyorum performansından pek memnun değilim bu yüzden ekran kartıma overclock yapmak istiyorum. Ekran kartım Max yükte 68 dereceyi görüyor o yüzden laptoplar ısınıyor demeyin lütfen :)
OC scanner yaptım arkadaşlar 1740MHz'den sonra mavi ekran aldım. Yani ortalama stabil bir ayar söyler misiniz? Bilgisayarımda yeni bakıma ihtiyacı yok daha 2 gün önce bakıma gönderdik zaten alalı pek olmadı.

Sorun sende o zaman o laptop çok daha fazla ısınıyor hangi oyunda denedin ve kaç saat oynadın 3 4 saat CP77 oyna bak bakalım kaç derece.

Sorun sende o zaman o laptop çok daha fazla ısınıyor hangi oyunda denedin ve kaç saat oynadın 3 4 saat CP77 oyna bak bakalım kaç derece.
Stress testi 1 saat
Laptoplar zaten ısınıyor, O.C. ile daha fazla zorlamayı doğru bulmuyorum. Zaten laptop, sağlıklı olarak verebileceği en yüksek performansı sana veriyor. Çok da zorlamamak lazım.
çok düşük fps alıyorum bazı oyunlarda
ta
Ekran kartınız 68 dereceyi görebilir, peki ekran kartı mosfetleri kaç derecede çalışıyor biliyor musunuz? Hayır...
Laptoplarda overclock her zaman risklidir. Dediğim mosfetlerden biri yanarsa olacakları söylemek istemiyorum... Ben şahsen yapmanızı önermem.
tamam yapmıyorum

Hocam Voltaj vermesek Voltaj vermeden overclock yapsak şuan soğutma sistemimi biraz daha iyileştirdim de biraz daha hava akışı var artık delikler açtırdık bilgisayarın her yerine fln

Hocam Voltaj vermesek Voltaj vermeden overclock yapsak şuan soğutma sistemimi biraz daha iyileştirdim de biraz daha hava akışı var artık delikler açtırdık bilgisayarın her yerine fln
Voltaj arttırmadan ne kadar performans sağlayabilirsiniz ki? Overclok için voltaj arttırmak şart.

Voltaj arttırmadan ne kadar performans sağlayabilirsiniz ki? Overclok için voltaj arttırmak şart.
Hocam zaten laptop Voltaj verilmiyor :D şimdi farkettim.

Hocam bi deneyim dedim Furmark Msi Kombustor Furmark Donut GL olarak başlattım Artifact testlerinide yaptım (1 saatte 20 çıktı (ilk 30dk artifact 0 gözüküyordu) 145mhz yi 135 e düşürdüm şuan 0 artifact) ama hala yapsammı emin değilim çoğu oyunda zaten Hitman 2 Full ayarlar 70 fps
BF 5 70 fps overclocksuz hala emin değilim.
Overclock : 135mhz Core clock + 449Mhz - Memory Clock baya denedim en stabil değer bu 500 e alınca 0.1 fps bile oynamadı ben de daha stabil olur diye düşürdüm düşürdüm max verim aldığım değer olarak bu memory clocku buldum. - Core clock uda artifact a bakarak yaptım ve stabil olduğunu düşünüyorum
iyimi bu değerler hocam?
Hocam 710 Memory clock 180 mhz verdim süper oyunlarda 20 fps kadar artış sağlandı voltaj vermeden (eskidende 40watt da çalışıyordu şuanda) ama ben artifact testi yapmak istiyorum kombustor a giriyorum hiçbirşey bulmuyor ama furmark rog u açtığımda baya buluyor (120 civarı).
Hangisi doğrudur?
Artifact sayısı kaç olmalı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı