1650 Ti Monster laptopta Image Scaling açmak mümkün mü?

furkan alphan

Femtopat
Daha fazla  
Sanırım image scaling laptoplarda kullanılmıyor herkes DLSS ile akıcı oyunlar oynuyor ben tam 1 sene önce laptop aldım ne DLSS kullanabiliyorum ne image scaling açabiliyorum bize yönelik bir güncelleme gelme ihtimali yok mudur?

FSR geldi kanka. Desteklenen oyunlarda nasiplenebiliyoruz en azından. Tabi ki bir DLSS değil. Biri donanım biri yazılım nasıl olsun da zaten. Mesela FC6, REV, GOW örnekleri var.
şimdi ona da baktım ben AMD'nin kendi kartlarına özgü çıkardığını sanmıştım nvidia kartlarını da destekliyormuş teşşekkür ederim biraz da ona bakıyım :)
Evet mümkün ama görüntü kalitesi fazla bozuluyor, haberiniz olsun.
FSR kullanmayı deniyicem onu deneyelim bir de

DLSS teknolojisi sadece NVIDIA'nın RTX kartlarında desteklenmekte. Onlar için ayrı çekirdekler işlem yapmaktalar. GTX kartlar ne yazık ki buna sahip değiller. Laptop kullanmakta olduğunuz için NVIDIA'nın NIS ayarını kullanamazsınız. Ancak Steam'den uygun fiyata Lossless Scaling'i alıp yine benzer NIS formatında bu ölçeklendirmeyi deneyebilirsiniz.

DLSS teknolojisi sadece NVIDIA'nın RTX kartlarında desteklenmekte. Onlar için ayrı çekirdekler işlem yapmaktalar. GTX kartlar ne yazık ki buna sahip değiller. Laptop kullanmakta olduğunuz için NVIDIA'nın NIS ayarını kullanamazsınız. Ancak Steam'den uygun fiyata Lossless Scaling'i alıp yine benzer NIS formatında bu ölçeklendirmeyi deneyebilirsiniz.

GTX 1660 masaüstü kullanıcısyım, ben alsam işe yarar mı?

Denemek için alabilirsiniz ama zaten masaüstü kullanıcıları NVIDIA image Scaling'i rahatça kullanabilmekte. Bu arada dizüstünü HDMI ile monitöre bağladığınızda bu NVIDIA image Scaling'i kullanabilmektesiniz aklınızda bulunsun. Laptopta kullanılamama sebebi ise optimus yapısından kaynaklanmaktadır. (dahili ve harici GPU'lar ile ilgili)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı