1650 Ti ve 4600HS kaç yıl götürür?

Bütçe
10.000TL
Şu cihazlara bakabilirsiniz. Bu arada Asus Rog'daki ekran kartı 2021 model dynamic boost destekli 65W 1650. 2020 model 1650Tİ'den daha performanslı. Zaten 2021 1650Tİ olmayacak.
Bravo önermiyorum. Strix kesinlikle alınabilir ama paneli 58% srgb
TUF'a bakmaya gerek yok zaten 🙂

Şu cihazlara bakabilirsiniz. Bu arada Asus Rog'daki ekran kartı 2021 model dynamic boost destekli 65W 1650. 2020 model 1650Tİ'den daha performanslı. Zaten 2021 1650Tİ olmayacak.
ASUS ROG ekran kartı bilgilerine ve daha performanslı olduğu bilgisine nereden ulaştınız acaba? Sizce gerçekten almalı mıyım?

ASUS ROG ekran kartı bilgilerine ve daha performanslı olduğu bilgisine nereden ulaştınız acaba? Sizce gerçekten almalı mıyım?
Hocam sen laptopu sadece oyun için kullanacaksan strix alabilirsin. Zephyrus'da çok ekstra özellik var. İyi hoparlör, ekran vs. gerek yoksa strix çek. F/P ürünü.
Cpu isteyen oyunlarda 1650 dynamic boostlu olsa da 1650ti'dan biraz daha az fps verir. Ama strix de 4800H var lol valorant gibi espor oyunu istiyorsanız iyi tercih

Son düzenleme:
Hocam sen laptopu sadece oyun için kullanacaksan STRIX alabilirsin. Zephyrus'da çok ekstra özellik var. İyi hoparlör, ekran vs. gerek yoksa STRIX çek. F/P ürünü.
CPU isteyen oyunlarda 1650 dynamic Boost'lu olsa da 1650 Ti'dan biraz daha az FPS verir. Ama STRIX de 4800H var LoL gibi espor oyunu istiyorsanız iyi tercih

FPS farkı ne kadar olur acaba ilk amacım oyun ama diğerleri de yeter bence çünkü şu an 768p laptop kullanıyorum diğer özellikleri ne kadar kötü de olsa benimkinden iyidir :) Rocket League CS:GO Valorant öncelikli oyunlarım. F1 2020 tarzı bazı oyunları da ara ara oynarım. FPS farkı ne kadar olur?
Edit:144 Hz sabit alsam iyi olur espor oyunlarında

Bravo önermiyorum. Strix kesinlikle alınabilir ama paneli 58% srgb
TUF'a bakmaya gerek yok zaten 🙂
Bravo neden önermediniz acaba? Gayet sağlam cihaz, bir sıkıntısı yok.
2021 model 1650'de dynamic boost desteği bulunuyor, bu teknoloji güç yönetimini kontrol edip performansı arttırıp darboğazı tamamen önlüyor. Ayrıca 65W. Bu özellikler de onu 2020 model 1650Tİ'den daha iyi yapıyor. Asus Rog Strix gayet iyi ona bakabilirsiniz. Biraz daha yüksek performans istiyorsanız da Bravo 15'e bakabilirsiniz.

2021 model 1650'de dynamic Boost desteği bulunuyor, bu teknoloji güç yönetimini kontrol edip performansı arttırıp darboğazı tamamen önlüyor. Ayrıca 65W. Bu özellikler de onu 2020 model 1650 Ti'den daha iyi yapıyor. ASUS ROG STRIX gayet iyi ona bakabilirsiniz. Biraz daha yüksek performans istiyorsanız da Bravo 15'e bakabilirsiniz.

Biraz daha yüksek derken kaç FPS gibi fark olur? Bir de 1650 2021 model olanı kaç yıl götürür beni?

2021 model 1650'de dynamic boost desteği bulunuyor, bu teknoloji güç yönetimini kontrol edip performansı arttırıp darboğazı tamamen önlüyor. Ayrıca 65W. Bu özellikler de onu 2020 model 1650Tİ'den daha iyi yapıyor. Asus Rog Strix gayet iyi ona bakabilirsiniz. Biraz daha yüksek performans istiyorsanız da Bravo 15'e bakabilirsiniz.
Bravo'nun alt kasasını ve benchmarklarını gördün mü? Fanların önü kapalı. TUF da öyle. Laptop hava almıyor
2 sene sonra sahibindende "Anakart arızalı X marka Y model" diye ilan koyuluyor bu 98 dereceyi görmesi tamamen normal olan cihazlar

Biraz daha yüksek derken kaç FPS gibi fark olur? Bir de 1650 2021 model olanı kaç yıl götürür beni?
Tam bir FPS değeri veremem ama biraz etkisi olur, biraz daha yüksek FPS değeri verir. Ne kadar dayanacağı sizin kullanımınıza bağlı, dikkatlice kullanırsanız ve ultra takıntınız yoksa oyunlarda 4-5 yıl götürür. İleride de çözünürlüğü kısmaya başlarsınız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı