1650 TL "AMD" Sistem Önerisi

• Konuyu başlatan Mustafa Oğuz Başkurt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 861
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Mustafa Oğuz Başkurt

Ziyaretçi
Arkadaşlar 2 ay sonra kendime bilgisayar toplamayı planlıyorum, aklımdaki parçalardan birkaçıını paylaşayım sizin öneriniz varsa veya değiştirmek istediğiniz parça varsa yazar iseniz sevinirim.

Anakart:VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - Anakart

İşlemci:VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm

RAM:VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB RipjawsX DDR3 1866MHz CL10 Tek Mod

Sabit Disk:VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk

Kasa:VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RC-K350 600W MidT ATX PENCEREL

DVD Room:VATAN COMPUTER - ASUS - DRW-24B5ST 24X

Ekran Kartı:VATAN COMPUTER - ASUS - GTX660 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart veya VATAN COMPUTER - ASUS - HD7850 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Arkadaşlar bu sisteme eğer GTX 660 Ekran Kartını almamı önerirseniz çakışma yapma gibi bir durumu olur mu veya tam performansta çalışamama gibi bir durum sizlerin yorumunu bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 2 ay sonra toplanacak sistem için şu zamandan sağlıklı tavsiyeler yapılmaz. Dolar yükselir, iner bir şey olur. Yeni ürünler çıkar vs. Yani en iyisi siz sistemi almaya 5-10 gün kala konu açın.

Sorulara gelirsek, AMD CPU ve NVIDIA grafik kartı alması çakışmaya veya bir soruna neden olmaz.

son_goku Teşekkürler dediğiniz doğru ancak şimdiden bilgi topluyorum hergün "Vatan Bilgisayar"ı takip etmekteyim yeni ürün çıkar ise bende iyice araştıracağım:)

Senin örnek olarak verdiğin ekran kartı bnm ön görmüş oldugum ekran kartından kötü özellikleri. Asus 7850 2 gb Top Ekran kartı 256 bit 1000 cekirdek hızı 5000 bellek hızına sahip. Ayrıca anakart ile işlemci zaten aynı kasa ise yorumlarını okudum cok kötü diyorlar genede tesekkur ederim.

Senin örnek olarak verdiğin ekran kartı bnm ön görmüş oldugum ekran kartından kötü özellikleri. Asus 7850 2 gb Top Ekran kartı 256 bit 1000 cekirdek hızı 5000 bellek hızına sahip. Ayrıca anakart ile işlemci zaten aynı kasa ise yorumlarını okudum cok kötü diyorlar genede tesekkur ederim.
Aradaki fark kalite farkı. Bu konuyu diğer arkadaşların dediği gibi 1-2 hafta önce açsan iyi olacaktı şimdi bir daha konu açamazsın (Büyük ihtimalle) tabi bu konuya kilit vurulmazsa.

Arkadaşlar 2 ay sonra kendime bilgisayar toplamayı planlıyorum, aklımdaki parçalardan birkaçıını paylaşayım sizin öneriniz varsa veya değiştirmek istediğiniz parça varsa yazar iseniz sevinirim.

Arkadaşlar bu sisteme eğer GTX 660 Ekran Kartını almamı önerirseniz çakışma yapma gibi bir durumu olur mu veya tam performansta çalışamama gibi bir durum sizlerin yorumunu bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Çakışma yapmaz ekran kartı. Ekran kartı olarak GTX 660 veya HD 7870 olabilir.

HD 7870 bütçemi biraz aşıyor en fazla 1650 TL verebilirim dediğim gibi, benim söylediğim ekran kartlarından hangisi beni en uzun süre ultra ayarlarda idare edebilir GTX 660 192 Bit 6008 bellek hızına sahip HD7850 256 Bit 5000 bellek hızında kafamı bayağı bir karıştırdı doğrusu.

HD 7870 bütçemi biraz aşıyor en fazla 1650 TL verebilirim dediğim gibi, benim söylediğim ekran kartlarından hangisi beni en uzun süre ultra ayarlarda idare edebilir GTX 660 192 Bit 6008 bellek hızına sahip HD7850 256 Bit 5000 bellek hızında kafamı bayağı bir karıştırdı doğrusu.

Hocam 2 ay sonra konu açarsınız, şu anki verilen tavsiyeler 2 ay sonrasına hiçbir fayda sağlamayacak. Bakarsınız GTX 7**'ün yeni serileri çıkar, dolar 2.5 olur, 3. dünya savaşı çıkar vs. Yani bu konu sadece uzamasına sebep oluyor. Bu sebeple konuyu kilitliyorum, 2 ay sonra size en iyi ve en sağlıklı önerileri yapacağız zaten. İyi forumlar. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı