1650S sistemde oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

bterzi

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Kingston 240GB HyperX Fury 3D Serisi Sata 3.0
Ekran kartı
MSI GEFORCE GTX 1650 SUPER GAMING X 4GB GDDR6
Anakart
MSI A320M-A PRO Amd A320 Soket AM4 DDR4 3200(OC)
İşlemci
AMD Ryzen 3 3100 Soket AM4 3.6 GHz 16MB Önbellek
Arkadaşlar ne zamandır bazı oyunlarda anlık donmalar ve takılmalar yaşıyorum. CS:GO, ETS 2, FiveM, Forza Horizon 4 olsun saliselik takılmalar oluyor ama Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Call of Duty Modern Warfare'da bu durum olmuyor. Bu da beni donanımsal bir problem olmadığını düşünmeme itiyor. Sonuçta GPU'da, HDD'de veya başka bir parçada bir problem olsa her oyunda yapar diye düşünüyorum. Takılma sırasında GPU kullanımım %98'lerden %80'lere düşüp geri artıyor. Ancak çoğu kişi RAM frekanslarımdan dolayı olabileceğini söyledi. RAM'ler 2x8 3000MHz ama ben ayrıca anakarttan da şüpheleniyorum. Bunun çözümü nedir yardımcı olabilecek birileri çıkarsa çok mutlu olurum.

Sizinle çok benzer bir sisteme sahibim ve ben de zaman zaman böyle şeyler yaşıyorum. Benimkinin tek sebebi HDD diye düşünüyorum hocam. Sisteminiz biraz eskiyse yüksek ihtimalle sizinki de ondan kaynaklanıyordur.

Windows'um SSD de yüklü hatta bazı oyunlarım da SSD de yüklü fakat ona rağmen bu sorunu yaşıyorum yardımcı olabilecek birileri çıkmadı hala.

Yeni konular

Geri
Yukarı