165Hz monitör, 150 FPS ile 65-70 FPS akıcılık olarak nasıl fark olur?

revajr

Centipat
Arkadaşlar sistem toplamayı düşünüyorum ama pek anlamıyorum. Konsoldan geçiş yapacağım. Ekran kartım RTX 3080 olacak. Çözünürlük ise 1440p (2K) oyunlarda ki FPS testlerini izledim sormak istediğim şu;
140 FPS alırken bazen 65 civarına düşüyor aksiyonun bol olduğu anlarda. Bir test daha izledim orada da anlık 55'i gördüm (ama saliselikti)
Asıl merak ettiğim şey atıyorum 150 civarı bir FPS ile 65-70 civarı bir FPS arasında akıcılık olarak fark oluyor mu yoksa önemli olan sadece 60 FPS altına düşmemek mi?
Monitör 165 Hz.

Fark olacaktır bayağı. 140FPS'deki akıcılıktan 70'e düşmek sabit 70'de oynamaktan daha kötü bir hissiyat verecektir.

Daha kötü derken 70'e düşme anınızda daha kötü, yoksa tabii ki genel olarak 140FPS'in keyfi başka olur.

Fark olacaktır bayağı. 140FPS'deki akıcılıktan 70'e düşmek sabit 70'de oynamaktan daha kötü bir hissiyat verecektir.

Daha kötü derken 70'e düşme anınızda daha kötü, yoksa tabii ki genel olarak 140FPS'in keyfi başka olur.
3080 almak istememin temel amacı single oyunları en yüksek ayarlarda oynayabilmek multplayer da zaten en düşük ayarlda oynuyorum ama oyunlarda akıcılıkta kusur olursa ne anlamı kaldı 3080 gibi bir kartın o biraz moralimi bozuyor 3090 da bile böyle ?
60 FPS üstü olacağı için yine çok fark hissetmezsiniz ama yine de fark olur.
ne kadar yüksek fps o kadar fazla akıcılık demek yani
benim takıldığım nokta 3090 testlerinde de böyle ben böyle bir kartı alıp hikayeli oyunları en yüksek ayarlarda oynamak istiyorum (rtx açık) bunu yapmayacaksam ne anlamı kalıyor 3080-3090 gibi kartların

Yeni konular

Geri
Yukarı