1660 Super 75 derece sıcaklık normal mi?

wuruthai

Decapat
Selamlar arkadaslar ekran kartimi FurMark testine soktugumda aldigim sicaklik 75 derece. Ancak normal mi onu bilmiyorum.
Kasa J24.
İslemci Ryzen 5 2600.
Anakart ASUS Dragon B450M.
Ekran karti ASUS 1660 Super OC (2 fan)

İyi forumlar.

Selamlar arkadaslar ekran kartimi FurMark testine soktugumda aldigim sicaklik 75 derece. Ancak normal mi onu bilmiyorum.
Kasa J24.
İslemci Ryzen 5 2600.
Anakart ASUS Dragon B450M.
Ekran karti ASUS 1660 Super OC (2 fan)

İyi forumlar.

Bende de ASUS TUF GTX 1660 Super var. Oyunlarda 60-68 derece arası çalışıyor. 30dklık FurMark testinde 74 dereceyi geçmedi. Kasam Corsair Carbide Spec Delta. FurMark testinde 75 derece normal.

Thermalthake J24 stock fanları var. Oda kapalı bir oda.

Yukarıda iki tane fan var mı? Seni bu sıcaklık rahatsız ediyorsa yukarıya iki tane iyi fan alıp biraz düşürebilirisin. 80 dereceyi geçmediği sürece sıkıntı yok.
Bir de istersen kasa kapağı bir açık dene. Bir de buraya kasa kapağı açık şekilde yazar mısın?

Yukarıda iki tane fan var mı? Seni bu sıcaklık rahatsız ediyorsa yukarıya iki tane iyi fan alıp biraz düşürebilirisin. 80 dereceyi geçmediği sürece sıkıntı yok.
Rahatsız ettiği için sormadım aslında. Donanımın sağlığı açısından sordum. Yukarıda fan yok. Fanlar 3+1 şeklinde.
Bir de istersen kasa kapağı bir açık dene. Bir de buraya kasa kapağı açık şekilde yazar mısın?
Tabi fırsat bulduğumda deneyeceğim.

Egzoz fan olsun bir de kasa kapağı açıkken deneyin.

Kasanın termal cam kapaığını çıkarttığımda Max: 72 derece oluyor. Arada 3 derecelik bir fark var. Peki bundan çıkartmam gereken sonuç nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı