1660 Super bu dönemde satılır mı?

Biraz risk aslında ekran kartını satıp yeni ekran kartı stoklarının gelmesini beklemeyi göze alıyorsanız satmak mantıklı şu fiyatlarda. Benim 2060 Super kartıma 5800 tl teklif geldi satmadım belki yaza düzelir belki 1 sene devam eder bu mining çılgınlığı belli olmaz. Yerine kullanabileceğim idarelik bir kartım olsa çoktan satmıştım ama.

Sonra da Dolar düşer.

Altın al altın(!)
Gerçekten yatırım yapmak istemiyorum tam olarak çünkü hangi para birimine beya yatırım aracına dokunursam elimde kuruyor.
Biraz risk aslında ekran kartını satıp yeni ekran kartı stoklarının gelmesini beklemeyi göze alıyorsanız satmak mantıklı şu fiyatlarda. Benim 2060 Super kartıma 5800 tl teklif geldi satmadım belki yaza düzelir belki 1 sene devam eder bu mining çılgınlığı belli olmaz. Yerine kullanabileceğim idarelik bir kartım olsa çoktan satmıştım ama.
İdarelik kartım var zaten. GTX 960.

@PustiPowerV2 sıkıntı miningcilerin o fiyat bandında AMD tarafında 8 GB olan 470/570/580/590/5500 XT kartlara yönelmesi. 1660 Super Ethereum miningde bu kartların gerisinde kaldığından o tarafta öncelikli tercihleri olmuyor bu da geriye daha çok oyuncuları bırakıyor. Belki hızlı satılmaz ama 3000 TL civarına alıcı bulur 1 hafta içerisinde. Yoksa tek alternatifleri 2500 TL civarı verip sıfır 1650 Super almak çünkü.

Tabii sonra sen ne yaparsın orası meçhul. Elinde 3000 TL ile gelecekte ne olacağı belli olmayan fiyatlara ve stoklara bakar durursun.

@PustiPowerV2 sıkıntı miningcilerin o fiyat bandında AMD tarafında 8 GB olan 470/570/580/590/5500 XT kartlara yönelmesi. 1660 Super Ethereum miningde bu kartların gerisinde kaldığından o tarafta öncelikli tercihleri olmuyor bu da geriye daha çok oyuncuları bırakıyor. Belki hızlı satılmaz ama 3000 TL civarına alıcı bulur 1 hafta içerisinde. Yoksa tek alternatifleri 2500 TL civarı verip sıfır 1650 Super almak çünkü.

Tabii sonra sen ne yaparsın orası meçhul. Elinde 3000 TL ile gelecekte ne olacağı belli olmayan fiyatlara ve stoklara bakar durursun.
Galiba satmayacağım gibi. En azından şu anlık.
Yine de bir ilan asacağım ilgileniyorlar mı diye.

Galiba satmayacağım gibi. En azından şu anlık.

En temizi. İleride de 1660 Super eskisi gibi 2300 TL'ye stoklara gelmeyecek. MSI bile global zam yaptı ekran kartlarına geçenlerde. En iyi ihtimalle diyorum stoklar düzelse bile 2700 TL seviyesinin altında bulunmaz. İkinci elde pek değer kaybetmez. 2 sene sonra bile satsan 1050 Ti/1060 gibi sırf kartın ismi ve popülaritesinden dolayı ederinin üzerine alacak tipler bulursun. Kullanmaya devam et.

2 gün önce ilan açtım. Benim Asus Rog Strix GTX 1660Tİ kartım için 3800 lira teklif geldi. Öncesinde gelen teklif ise 3500 lira. Her ne kadar cazip teklif görünse de 4-5 gün önce 5000 liraya bulduğum 2070' i 6000 ve üzeri fiyat çekiyorlar. Yani pek değişen birşey olmadığından benim açımdan, şuan satmak pek içime sinmiyor.

Son düzenleme:
Valla bu zamanda 1660 supere 3-4 k verecek varken yapıştırın gitsin hiç acımayın . İdareten gtx 960 takabilirim demişsiniz Harika . 3-4 ay sonra ortalık sakinleşince sermayenizle direk üst model kart alabileceksiniz

Geri
Yukarı