1660 Super ETH madenciliği için UV yapılmalı mı?

Başar Özdere

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba. Madencilikte biraz yeniyim anladığım kadarıyla ekran kartına undervolt yaparak kazım miktarımızı artırabiliyor ve sıcaklığı düşürebiliyormuşuz. Sizce yapmalı mıyım? Değerleri nasıl ayarlamalıyım? Şu an 26,5 mh/s civarı bir kazım miktarım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
1660 Super 125 Watt güce sahip fakat ETH kazarken 80 Watt ile de 125 Watt ile de aynı MH/s kazıyor. Gücü düşürerek sıcaklığı ve enerji tüketimini azaltabilirsiniz. MH/s inizdede değişiklik olmaz belli bir noktaya kadar deneyerek bulun. Eğer ki ekran kartınız OC modeli ise memory clock ayarını voltaj vermeden biraz yükselterek stabil bir ayar yakalarsanız MH/s inizi aynı güç tüketimiyle arttırabilirsiniz. Deneyerek bulmanız gerekiyor ayarı fazla kaçırınca sistem reset atıyor kimi zaman veya havuzdan düşüyor.

Undervolt sıcaklıkları düşürür. Güç tüketimini azaltır. Kazımı artırmaz.
Reddit'te şöyle birşey görmüştüm de, bu ne anlama geliyor.
1613241070754.png

Dosya Ekleri

• 1613241064658.png
    1613241064658.png
    21,4 KB · Görüntüleme: 38
Reddit'te şöyle birşey görmüştüm de, bu ne anlama geliyor. Eki Görüntüle 878050
Mining için en uygun ayarlara getiriyor. Orda sadece Undervolt yapmıyor. Mining ekran kartındaki birkaç bölümü kullanıyor. Ben de tam hakim değilim. Bu bölümleri en iyi şekilde optimize ederek hem kazımı artırıyorlar hem de güç tüketimini azaltıyorlar.

1660 Super 125 Watt güce sahip fakat ETH kazarken 80 Watt ile de 125 Watt ile de aynı MH/s kazıyor. Gücü düşürerek sıcaklığı ve enerji tüketimini azaltabilirsiniz. MH/s inizdede değişiklik olmaz belli bir noktaya kadar deneyerek bulun. Eğer ki ekran kartınız OC modeli ise memory clock ayarını voltaj vermeden biraz yükselterek stabil bir ayar yakalarsanız MH/s inizi aynı güç tüketimiyle arttırabilirsiniz. Deneyerek bulmanız gerekiyor ayarı fazla kaçırınca sistem reset atıyor kimi zaman veya havuzdan düşüyor.
OC model, overclock ve undervolt tan anlamıyorum. dediğiniz gibi deneyerek yaparsam bir zarar verirmyim ekran kartına.

Reddit'te şöyle bir şey görmüştüm de, bu ne anlama geliyor. Eki Görüntüle 878050

Burada ki arkadaş benim bahsettiğim gibi gücü %65'e çekmiş yani 81 Watt. Daha sonra Memory clock a +950 vererek 30 MH/s i görmüş eğer ki bu değerlerde sistem bir süre sonra reset atmıyorsa siz de böyle yapabilirsiniz.
OC model, overclock ve undervolt tan anlamıyorum. dediğiniz gibi deneyerek yaparsam bir zarar verirmyim ekran kartına.
Hayır hocam voltaj vermediğiniz sürece en fazla kendini resetler bir zarar vermezsiniz.
Ben 31.7 mhs alıyorum 82 Watt tüketim ile. Power limit 67, Core clock -250, Memory clock +1110, 52 derece.

Core clock azaltmanız veya yükseltmenizin MH/s etkilememesi lazım. Neden -250 yaptınız? Bir sebebi var mı? Merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı