1660 Super Gaming X sıcaklık değerleri

Kartın modeli ısınan bir model değil daha düşük sıcaklık olması gerekir hotspot sıcaklığına bakıyor olabilir misiniz? Benim kartım ASUS Dual RX6600 görev yöneticisinde 76 derece sıcaklık gösteriyordu ama MSI Afterburner'de 50 derece Görev Yöneticisi hotspot sıcaklığını gösteriyormuş ama siz hotspot sıcaklığını aktifleştirmiş olabilrsiniz başka uygulamalardan bakın Görev Yöneticisi'nden de bir fark olmuyorsa kartınız 75 derece civarında çalışıyor demektir ama üzülmeyin yüksek bir sıcaklık değil

Kartın modeli ısınan bir model değil daha düşük sıcaklık olması gerekir hotspot sıcaklığına bakıyor olabilir misiniz? Benim kartım ASUS Dual RX6600 görev yöneticisinde 76 derece sıcaklık gösteriyordu ama MSI Afterburner'de 50 derece Görev Yöneticisi hotspot sıcaklığını gösteriyormuş ama siz hotspot sıcaklığını aktifleştirmiş olabilrsiniz başka uygulamalardan bakın Görev Yöneticisi'nden de bir fark olmuyorsa kartınız 75 derece civarında çalışıyor demektir ama üzülmeyin yüksek bir sıcaklık değil
Afterburner dan bakıyorum hocam. Furmarkda da 77 ye çıktı 5dk testte.

Hava sirkülasyonunu test etmek ıcın yan taraftaki camı çıkartıp stress testine soktum. Maximum 74C yaptı. Dün 5dklık testte 77-78 derece olmuştu. MSI Mag 100M kasaya sahibim. Kasada sadece 3 fan var. 2 adet önde 1 adet arkada. Yetersiz gelmiş olabilir mi? Havalar da ısındığını hesaba katarsak ilk aldığımda şubat ayında bu kart 71C Görüyordu testte. NOT : Testte yanlış kısmı atmışım :( @raknhocam
1655820891857.png

Son düzenleme:
Afterburner'dan bakıyorum hocam. FurMark'da da 77'ye çıktı 5dk testte.

Hava sirkülasyonunu test etmek ıcın yan taraftaki camı çıkartıp stress testine soktum. Maximum 74C yaptı. Dün 5dakikalık testte 77-78 derece olmuştu. MSI MAG 100M kasaya sahibim. Kasada sadece 3 fan var. 2 adet önde 1 adet arkada. Yetersiz gelmiş olabilir mi? Havalar da ısındığını hesaba katarsak ilk aldığımda şubat ayında bu kart 71C Görüyordu testte. NOT: Testte yanlış kısmı atmışım :( @raknhocam
Eki Görüntüle 1426913

Bende Delta RGB kasa fan camı çıkardıktan sonra ısı 2-3 derece düştü camı çıkartıp oynayın fakat kartın o kadar ısınmaması lazım bir baktırın sorun çıkmazsada içinizi ferah tutun derece çok değil

Bende Delta RGB kasa fan camı çıkardıktan sonra ısı 2-3 derece düştü camı çıkartıp oynayın fakat kartın o kadar ısınmaması lazım bir baktırın sorun çıkmazsada içinizi ferah tutun derece çok değil
Bir sorun olduğunu düşünmüyorum ayrıca kart 2021.05 de alındı. Ondan beri hiç termal macun yenilemesi görmedi. Termal macunun eskidiğini bu yüzden de ısı değerlerinin arttığını düşünüyorum. Sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı