1660 Super ile Ethereum Madenciliği Yapma

okansen14

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bu sabah kazım yapmaya başladım. Aklıma takılan noktaları size sormak istiyorum.

1. Claymore isimli programdan kazım yapıyorum ama bu programı kullanan başka birini hiç görmedim. Sizce devam edeyim mi yoksa başka program öneriniz var mı?

2. MSI Afterburner ayarları şöyle; Power Limit 60, Core Clock 0, Memory clock 900, Fan Speed 40. Ekran kartı 49 derecede stabil ve ortalama 28,5-29 MH kazım yapıyor. 30-31 MH gibi değerleri görmek için ayarlarda neleri değiştirmeliyim?

3. Ethermine'da minimum ETH çekim limiti 0,1 şu anda. Benim 24 saatte tahmini kazacağım tutar da 0,00125. Yani her şey yolunda giderse 80 gün sonra ilk çekimimi yapabilirim. Daha düşük tutarları çekmenin yolu yok mu acaba, 80 günde çok şey değişebilir çünkü.

Vakit ayıracak arkadaşlara teşekkür ederim.

1 - ) Claymore kullananlar var. Devam edebilirsiniz.

2 - ) Core Clock ayarını azaltabilirsin.

3 - ) 2 hafta içinde 0.1 olmazsa kazığın miktarı veriyor diye biliyorum.

Son düzenleme:
3. Ethermine'da minimum ETH çekim limiti 0,1 şu anda. Benim 24 saatte tahmini kazacağım tutar da 0,00125. yani her şey yolunda giderse 80 gün sonra ilk çekimimi yapabilirim. Daha düşük tutarları çekmenin yolu yok mu acaba, 80 günde çok şey değişebilir çünkü.

Vakit ayıracak arkadaşlara teşekkür ederim.

Yaklaşık 15 günde bir coin hesaba aktarılıyor.

1618429880116.png

0,1 değil de 0, 01'dir o?

1 - ) claymore kullananlar var. Devam edebilirsiniz.

2 - ) Core clock ayarını azaltabilirsin.

3 - ) 2 hafta içinde 0.1 olmazsa kazığın miktarı veriyor diye biliyorum. Zaten 0.01 değil miydi?

Hayır 0.1 diye bir olay var. O kısımın mantığı coin miktarı 0.1 olunca direk hesaba aktarıyor (2 haftayı beklemeden). 2 hafta içinde o miktara ulaşamazsan ne kazdıysan onu atıyor.

Anladım teşekkür ederim.
1 - ) Claymore kullananlar var. Devam edebilirsiniz.

2 - ) Core Clock ayarını azaltabilirsin.

3 - ) 2 hafta içinde 0.1 olmazsa kazığın miktarı veriyor diye biliyorum. Zaten 0.01 değil miydi?
Core Clock'u azaltmak güç tüketimi azaltmak için mi? Bir de 30 MH gibi değerler için Memory Clock'u daha fazla artırmak mantıklı mı sizce?

Anladım teşekkür ederim.

Core Clock'u azaltmak güç tüketimi azaltmak için mi? Bir de 30 MH gibi değerler için Memory Clock'u daha fazla artırmak mantıklı mı sizce?
Core Clock hem ısınmaması hem güç tüketimini azaltmak için. Memory Clock artırabilirsin kart çok ısınmaz zaten sadece Memory için. Mantıklı olabilir çok ısınmazsa. Bu arada kart çok soğukmuş, helal olsun.

Claymore daha güncelleme almıyor, bayağıdır da almıyor. Onun yerine G-miner ya da t-rex miner'ı tavsiye ederim. En iyi sonucu GTX 1060 kullanıcısı olarak G-miner'da aldım.
Teşekkürler hocam, dediğiniz programlara göz atacağım.
Core Clock hem ısınmaması hem güç tüketimini azaltmak için. Memory Clock artırabilirsin kart çok ısınmaz zaten sadece Memory için. Mantıklı olabilir çok ısınmazsa. Bu arada kart çok soğukmuş, helal olsun.
INNO3D 1660 Super ve MSI Mag Forge 100R'da aldığım değer hocam. Çok iyi soğutuyor gerçekten.

Teşekkürler hocam, dediğiniz programlara göz atacağım.

INNO3D 1660 Super ve MSI Mag Forge 100R'da aldığım değer hocam. Çok iyi soğutuyor gerçekten.
INNO 3D bir ürünün bu kadar iyi olması şaşırttı. 3000 serisi çok iyiydi bunu beklemiyordum. Iyi kazançlar.

Geri
Yukarı