1660 Super ile her zamankinden daha fazla mining geliri elde ettim

darkusmerk

Decapat
Daha fazla  
Elimde bir adet MSI GTX 1660 Super Ventus XS OC ekran kartı mevcut ve bu kartla lolminer üzerinden günde 12 saat açık tutarak 30mh ile ortalama 10TL gibi bir para kazanıyordum. Dün t-rex Miner'a geçtim mh değerim 30.5-31 arası oldu ve sıcaklığım 53-54 derece arası seyir ediyor. Havuz olarak Binance pool kullanıyorum. T-rex Miner'da 12 saat kazım yaptım ve gelirim, 10TL'den 40TL'ye çıktı. Günlük açık bırakırsam tahmini 80TL kazanacağım bu da aylık 2400TL yapar. Bu olay bana garip geldi ve beni şaşırttı. Bu normal bir şey mi?

Dosya Ekleri

• coin.png
    coin.png
    62,9 KB · Görüntüleme: 86
  • miner.png
    miner.png
    44,7 KB · Görüntüleme: 119
Evet normal. 1-2 hafta içinde ETH fiyatı 2 katına çıktı hatta geçti son günlerde. Buna ek olarak kazım zorluğu değişmesini göz önüne alırsak ortalama 2-2.5 kat fazla gelir gayet normal.

Böyle konuları gördükçe benimde giresim geliyor şu madencilik işine. Bir ara MSI Aero ITX OC ile denemiştim. 58-59 derece sıcaklıklarda 29 mh civarı kazım yapıyordum. Tabi o zamanlar günlük 8-9 TL kazandırdığı için bilgisayara kıyamayıp vazgeçmiştim. Şimdi günlük 70-80 TL deyince yeniden bir düşünmedim değil hani. Bilemedim bak ne yapsam. 🤔

@BlueMagic
Bilgisayara kıyamamak gibi bir durum yok bence, kartına güzel bir ayar yaptığın sürece sorun olacağını düşünmüyorum, ben şu an işlerimi hallederken açtım mesela durduk yere para kazanıyorum, günlük 10-12 saat çalışıyor aylık 450-500TL'ye geliyor. Zaten Temmuz'da azalacak falan diyorlar bence gir bir şey kaybetmezsin.

@General Pong Krell Temmuzda neden azalacak? Birde siz neden aylık 450-500 TL kazanıyorsunuz? RX 590 da rahatlıkla 30 mh verir diye düşünüyorum. Yani günde 12 saat çalıştırsanız arkadaşın yarısı kadar 1000-1200 civarı kazanmanız gerekiyor, 450-500 TL az geldi.

Geri
Yukarı