1660 Super ile minig yapmak mantıklı mı?

Emir Kuzkaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir tık para biriktirmek istiyorum ve mining kafama yattı. Günde ortalama 16 saat mining yapabilirim. Sizce bu işe girmeli miyim, kartıma yazık olur mu?

Sistemim:
Palit 1660 Super Gaming Pro (alalı 8 ay oldu)
Ryzen 5 2600.
B450M S2H.
G.Skill 2x8 GB RAM.
Corsair Spec 05 550W.

En fazla 30mhs kazım yapabiliyor. Değmez.

Bu ayda ortalama 50$ getireceğini göstermiyor mu? Ve zaten bilgisayarımla sürekli oyun oynuyorum elektrik olarak çok fark edecegını sanmıyorum. Ve GPU frekansını dusurup VRAM'ı boostlarsam hem daha fazla kazar hem de daha az guc tuketmez mı?
Değil. Yazık olur.

Teşekkürler bilgilendirme için.

Bu ayda ortalama 50$ getireceğini göstermiyor mu? Ve zaten bilgisayarımla sürekli oyun oynuyorum elektrik olarak çok fark edecegını sanmıyorum. Ve GPU frekansını dusurup VRAM'ı boostlarsam hem daha fazla kazar hem de daha az guc tuketmez mı?

Teşekkürler bilgilendirme için.

Eğer ısısını ayarını iyi yaparsan karta herhangi bir zarar gelmez. Dediğin gibi undervolt yaparsan ve VRAM overlock yaparsan hem daha fazla kazım güçü elde edersin hem de daha az elektrik harcar.

Ben bu kartla yaklaşık 5 aydır mining yapıyorum. Zamanı geldi ayda 1200 TL kazandık, şu aralar 7/24 yaparsan gerekli OC ayarlarını yapman şartıyla aylık 500 TL kazanırsın, yaklaşık 60-70 TL elektrik gideri çıkarsın bu miktardan. Şu aralar hem kazım miktarı hem eth birim miktarı düşük. 450 civarı paraya razıysan kazabilirsin. Ama OC ayarlarını mutlaka yap, yoksa kart hem fazla elektrik tüketir hem çok ısınır hem de az kazar.

Ben bu kartla yaklaşık 5 aydır mining yapıyorum. Zamanı geldi ayda 1200 TL kazandık, şu aralar 7/24 yaparsan gerekli OC ayarlarını yapman şartıyla aylık 500 TL kazanırsın, yaklaşık 60-70 TL elektrik gideri çıkarsın bu miktardan. Şu aralar hem kazım miktarı hem ETH birim miktarı düşük. 450 civarı paraya razıysan kazabilirsin. Ama OC ayarlarını mutlaka yap, yoksa kart hem fazla elektrik tüketir hem çok ısınır hem de az kazar.

Kazım miktarı artmaya başladı umarım geçici değildir eğer değil ise bende kazanç yaklaşık %30 arttı.

Yeni konular

Geri
Yukarı