1660 Super oyunlarda ekran yırtılması

bugrazeus

Picopat
Yer
Dünya
Oyunlarda kafamı orta hızda çevirdiğim an ekranın tamamını kaplamayan ve sadece dokularda yırtılma oluyor.
Ekran kartım: 1660 Super. Ekran görüntülerinde ve videolarda da oluyor.

İsterseniz ayarlardan V-Sync açabilirsiniz ancak FPS sınırı 60 olur.
Yanlış.

V-Sync FPS'yi 60'a sabitlemez, monitörünüzün Hz'sine göre sabitleme yapar. Örneğin 75Hz monitörünüz var ise, V-Sync açtığınızda FPS 75'e sabitlenir, 60 Hz ise 60'a sabitlenir.

Uzun yıllar 60 Hz kullanıp V-Sync açıp 60'a sabitlendiği görünce ''V-Sync 60'a sabitler'' diye ezberlemişsiniz.

Genelde monitörün Hertz değerinden fazla frame aldığınızda olur. Monitör bir frame'i bitirmeden diğerini çizmeye başlar ve sanki monitörün ortasında bir yırtık gibi gözükür. V-Sync'i açında monitör ile aynı frame'i gönderir GPU ama o zaman da küçük takılmalar oluyor. G-Sync'i açınca ikisiyle de karşılaşmazsınız. Monitörün modelini söylerseniz daha iyi anlaşılabilir bu durum.

Oyunlarda kafamı orta hızda çevirdiğim an ekranın tamamını kaplamayan ve sadece dokularda yırtılma oluyor.
Ekran kartım: 1660 Super. Ekran görüntülerinde ve videolarda da oluyor.
Nvidia control panelden 3D ayarlarini dengeliden performansa kaydirdiysaniz yırtılma olur. Windows 7 kullaniyorsaniz klasik temaya gectiyseniz yırtılma olur. Bunlar disinda ekran kartı değiştirip temiz kurulum yapmadiysaniz da olur. Ben DDU ile eski kartın suruculerini silmeme rağmen bir türlü duzeltememistim yirtilmalari.

Nvidia control panelden 3D ayarlarini dengeliden performansa kaydirdiysaniz yırtılma olur. Windows 7 kullaniyorsaniz klasik temaya gectiyseniz yırtılma olur. Bunlar disinda ekran kartı değiştirip temiz kurulum yapmadiysaniz da olur. Ben DDU ile eski kartın suruculerini silmeme rağmen bir türlü duzeltememistim yirtilmalari.
Uygulama ayarlarını kullanda. Monitörden kaynaklanmayan bir yırtılma .
Monitör modelinizi atar mısınız?
Acer ed242qr .

Yeni konular

Geri
Yukarı