1660 Super sıcaklık değerleri

mucahitoguzz

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese iyi forumlar. Sistemim;
R3 3100, Galax 1660 Super, B450MS2H, 16 GB RAM, kasa ve PSU da bu; Dark Raider 500W 3x12cm FRGB Fanlı, Tempered Glass Cam Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHRAIDERP500) - Kasa - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

Kışın almıştım PC'yi hiçbir sıkıntı yoktu fakat son bir buçuk aydır falan ekran kartı sıcaklıkları yükseliyor. Yükte 82-83 dereceleri görüyor. Boşta 47 derece civarı. Önceki açtığım konudan sonra kasaya üç tane Arctic F12 taktım ekstradan, hala aynı sıcaklık değerleri. Birine soruyorum normal diyor birine soruyorum kart yanıyor diyor, ne yapacağımı şaşırdım, oyundan keyif alamaz oldum sıcaklık takip edeceğim diye. Beni aydınlatsın bilen biri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Zotac 1660 super var, kış mevsiminde yük altında 71 dereceye kadar çıkıyor fakat yaz olduğu için şu an 76 derecede çalışıyor yani yaz olması sebebiyle sıcaklık degeri yükselmesi normal görülebilir fakat yinede sizin sıcaklık degeri biraz yüksek. Ne zaman kullanmaya başladınız kartı? Macun yenilemek gerekiyor olabilir.

Bende Zotac 1660 Super var, kış mevsiminde yük altında 71 dereceye kadar çıkıyor fakat yaz olduğu için şu an 76 derecede çalışıyor yani yaz olması sebebiyle sıcaklık degeri yükselmesi normal görülebilir fakat yine de sizin sıcaklık degeri biraz yüksek. Ne zaman kullanmaya başladınız kartı? Macun yenilemek gerekiyor olabilir.

Kart yeni ya 7 ay oldu.

Hocam yaz ayları olduğu için odanız 5-10 derece artıyorsa kart da paralel olarak artıyor. Kış ayında daha serin çalışacaktır. Sıcaklık değeri iyi olmasa da 85'i geçmediği sürece de çok aşırı problem değil yine ekran kartları dayanıklı parçalar. Yine de rahatsız oluyorsanız gerek sıcaklık gerek fan sesinden olsun problemi çözmek için önerim undervolt yapabilirsiniz.

Hocam 85 dereceyi geçmediği sürece sorun olmaz. Yaz aylarında sıcaklığın artması normal. Manuel fan ayarı veya undervolt ile sıcaklığı birkaç derece daha düşürebilirsin.

Ben 1660 super için marka seçimi yaparken yanlış hatırlamıyorsam eğer Galax, Inno, Palit ve Zotac için aşagı yukarı aynı sıcaklık degerlerini verdiği bilgisine ulaşmıştım. Bence o kart için o degerler biraz fazla gibi ama sorun teşkil edilecek seviyede değil. Macun yenileme yapılabilir.

Buda furmark 10 dakika sonunda. Ama oyunlarda bir anda artıyor. Subnautica da bile 80 i geçiyor kart. Garantilik bir durum varmı acaba ?
Hocam yaz ayları olduğu için odanız 5-10 derece artıyorsa kart da paralel olarak artıyor. Kış ayında daha serin çalışacaktır. Sıcaklık değeri iyi olmasa da 85'i geçmediği sürece de çok aşırı problem değil yine ekran kartları dayanıklı parçalar. Yine de rahatsız oluyorsanız gerek sıcaklık gerek fan sesinden olsun problemi çözmek için önerim undervolt yapabilirsiniz.
Kışın 65 i görmüyordu...
Hocam 85 dereceyi geçmediği sürece sorun olmaz. Yaz aylarında sıcaklığın artması normal. Manuel fan ayarı veya undervolt ile sıcaklığı birkaç derece daha düşürebilirsin.
Sıcaklıktan dolayı bozulursa garanti kapsamına girermi ?
Ben 1660 super için marka seçimi yaparken yanlış hatırlamıyorsam eğer Galax, Inno, Palit ve Zotac için aşagı yukarı aynı sıcaklık degerlerini verdiği bilgisine ulaşmıştım. Bence o kart için o degerler biraz fazla gibi ama sorun teşkil edilecek seviyede değil. Macun yenileme yapılabilir.
Daha yeni sayılır ya kart, 7 ayda macun sorun olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-07-30 at 02.05.34 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-30 at 02.05.34 (1).jpeg
    243,1 KB · Görüntüleme: 111
  • WhatsApp Image 2021-07-30 at 02.05.34.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-30 at 02.05.34.jpeg
    168,8 KB · Görüntüleme: 108

Geri
Yukarı