1660 Super sistem toplama

toksoysefa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir giriş seviyesi sistem toplamayı düşünüyorum. Arkadaşımdan ekran kartsız kasa alacağım. Malum ekran kartları uçuk kaçık fiyatlarda. Sıfır ayarında MSI GTX 1660 Super buldum 4000 TL'ye. Bazı arkadaşlar 1660 için pek olumlu konuşmamış ama tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Kasa şöyle:
Ryzen 5 3600.
MSI B450M.
XPG 16 GB 3200MHz RAM.
XPG Invader.
Sharkoon 650W.

Sistem PSU dışında güzel gibi. Kasayı kaça alacaksınız? PSU harici anlaşın bence.

4000'e 1660S bulduysanız elden almanızı öneririm, tüm testlerini vs. yapın.

PSU'dan emin değilim belki de farklıydı markası aklımda o kalmış. Kasayı 240'lık SSD ile 3500 civarı bir fiyata verecek. 1660S'i elden alacağım zaten 2 haftalık kart o yüzden ilgimi çekti yoksa ikinci el almayı düşünmüyorum

3500 biraz pahalı gibi sanki, sıfırları 4000 civarı tutuyor neredeyse. 3200 civarına anlaşabilirseniz iyi olur.

PSU'yu tekrar sorun bence, Sharkoon'un 650W'lık bir PSU'su var. Aklınızda doğru kalmış olabilir. O PSU gerçekten sıkıntılı ve eski bir model.

Hocam bende 1660 Super kullanıyorum fakat ASUS ROG STRIX kullanıyorum. Markalar arasında FPS farkı oluyor mu bilmiyorum ama gerçekten çok guzel bir kart. 2300 TL civarı Vatan Bilgisayar'dan KDV indirimleriyle almıştım. Tavsiye ediyorum.

3500 biraz pahalı gibi sanki, sıfırları 4000 civarı tutuyor neredeyse. 3200 civarına anlaşabilirseniz iyi olur.

PSU'yu tekrar sorun bence, Sharkoon'un 650W'lık bir PSU'su var. Aklınızda doğru kalmış olabilir. O PSU gerçekten sıkıntılı ve eski bir model.

3000 teklif etmeyi düşünüyorum yok ders SSD'yi çıkartıcam kendim 500'lük bir SSD alırım.
Hocam bende 1660 Super kullanıyorum fakat ASUS ROG STRIX kullanıyorum. Markalar arasında FPS farkı oluyor mu bilmiyorum ama gerçekten çok guzel bir kart. 2300 TL civarı Vatan Bilgisayar'dan KDV indirimleriyle almıştım. Tavsiye ediyorum.

O zaman şu anki durumda 4000 TL gayet iyi bir fiyat. Ben LoL, CS, PUBG tarzı oyunlar oynuyorum FPS açısından nasıl sizce iş görüyor mu?

3000 teklif etmeyi düşünüyorum yok ders SSD'yi çıkartıcam kendim 500'lük bir SSD alırım.

O zaman şu anki durumda 4000 TL gayet iyi bir fiyat. Ben LoL, CS, PUBG tarzı oyunlar oynuyorum FPS açısından nasıl sizce iş görüyor mu?
Şuan ki durumda 3500-4000 TL iyi bir fiyat. LoL oynamıyorum Pubg Lite ve Valorant oynuyorum. Valorant çoğunlukla işlemci destek bir oyun. İşlemciniz de guçlu bir işlemci rahatlıkla yetecektir. Pubg Lite Ultra ayarlarda 220 FPS altına dusmuyor. Cod Warzone da 1080p custom ayarlarda 90 FPS altına dusmuyor. Guzel kart guzel sistem şimdiden hayırlı olsun.

Ek olarak kasa Msı Mag Forge 100M yada 100R bulabilirseniz aynı fiyata o daha iyi olabilir. Ön kısmı mesh bir yapıda, serin ve buyuk bir kasa. 100M modelini kullanıyorum onu da tavsiye ederim.

Şu anki durumda 3500-4000 TL iyi bir fiyat. LoL oynamıyorum PUBG Lite ve Valorant oynuyorum. Valorant çoğunlukla işlemci destek bir oyun. İşlemciniz de guçlu bir işlemci rahatlıkla yetecektir. PUBG Lite Ultra ayarlarda 220 FPS altına dusmuyor. CoD Warzone da 1080p Custom ayarlarda 90 FPS altına dusmuyor. Guzel kart guzel sistem şimdiden hayırlı olsun.

Ek olarak kasa MSI MAG Forge 100M ya da 100R bulabilirseniz aynı fiyata o daha iyi olabilir. Ön kısmı mesh bir yapıda, serin ve buyuk bir kasa. 100M modelini kullanıyorum onu da tavsiye ederim.

MSI MAG benim de beğendiğim bir kasa ama kasayı toplu şekilde alacağım için değiştiremem şimdilik. Ayrıca çok teşekkür ederim ilginiz için.

MSI MAG benim de beğendiğim bir kasa ama kasayı toplu şekilde alacağım için değiştiremem şimdilik. Ayrıca çok teşekkür ederim ilginiz için.
Xpg ınvader de guzel kasa. Sistem toplayacağım zaman beyaz renkli olanını aradım fakat bulamamıştım.

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Birde ekran kartının tam modeli nedir? Msı 1660 superlerin çok çeşitleri bulunuyor. Bildiğim kadarıyla Ventus olan kartların soğutması biraz kötu oluyormuş yanlış bilgi vermek istemem ama öyle okumuştum.

XPG Invader de guzel kasa. Sistem toplayacağım zaman beyaz renkli olanını aradım fakat bulamamıştım.

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Bir de ekran kartının tam modeli nedir? MSI 1660 Super'lerin çok çeşitleri bulunuyor. Bildiğim kadarıyla Ventus olan kartların soğutması biraz kötu oluyormuş yanlış bilgi vermek istemem ama öyle okumuştum.

Ekran kartı bu. Çok bir fark olur mu ki sıcaklık olarak

Yeni konular

Geri
Yukarı