1660 Super sistemde FIFA 23'ün akıcılığı sıfır

kassandra13

Kilopat
Arkadaşlar Fifa 23'de bu sorunu yaşıyorum. Ekran kartım 1660 Super. Fifa 22'de de bu sorunu yaşamıştım ama ayarlardan 60 FPS'e kitlediğimde çözülmüştü. Şimdi hem oyun içinden hem Nvidia Manage Settings'den 60 FPS'e kitliyorum. Oyunu tamamen 60 FPS ile oynuyorum ama akıcılık sıfır. Yardımlarınızı bekliyorum. Monitörüm 75 Hz. 75 FPS'e kitlemek de çare olmadı.

Arkadaşlar FIFA 23'te bu sorunu yaşıyorum. Ekran kartım 1660 Super. FIFA 22'de de bu sorunu yaşamıştım ama ayarlardan 60 FPS'e kitlediğimde çözülmüştü. Şimdi hem oyun içinden hem NVIDIA manage Settings'den 60 FPS'e kilitliyorum. Oyunu tamamen 60 FPS ile oynuyorum ama akıcılık sıfır. Yardımlarınızı bekliyorum. Monitörüm 75 Hz. 75 FPS'e kitlemek de çare olmadı.

Oyunda optimizasyon sorunu var ilk gün güncellemesi ile çözülecektir bende de Ryzen 5 5600 RX 5600XT var oyunda gol sevinçlerinde falan FPS 20 kadar düşüyor hatta oyun normal bir şekilde oynarken de akıcı değil hafif oyun bulanık ve telli saç diye bir ayar var o ayarı oyun içinde açarsanız FPS düşmesini birak oyun oynanmaz dereceye kadar geliyor oyle ki oyunda takılmalara ve FPS daha da öldürüyor oyun sanırım ağir optimizasyon sorunlu çıktı.

Oyunda optimizasyon sorunu var ilk gün güncellemesi ile çözülecektir bende de Ryzen 5 5600 RX 5600XT var oyunda gol sevinçlerinde falan FPS 20 kadar düşüyor hatta oyun normal bir şekilde oynarken de akıcı değil hafif oyun bulanık ve telli saç diye bir ayar var o ayarı oyun içinde açarsanız FPS düşmesini birak oyun oynanmaz dereceye kadar geliyor oyle ki oyunda takılmalara ve FPS daha da öldürüyor oyun sanırım ağir optimizasyon sorunlu çıktı.
Fifa 22'de de bu sorunu yaşamıştım, fifa settings kısmından 60 FPS'e kitleyince yağ gibi olmuştu oyun. Şimdi yine 60 FPS'e kitle yapıyorum, ki bu ayar 60 FPS'e değil direkt olarak monitörün Hz değerine kitliyor. FPS 70'in altına düşmüyor ama hiç akıcılık yok. 60'a kitliyorum yine çare olmuyor. Oyuna erken başlayayım diye EA play almıştım 2 saati ayar denemekle geçti zaten. Cuma gününü bekleyeceğim düzelmezse almayacağım.

FIFA 22'de de bu sorunu yaşamıştım, FIFA settings kısmından 60 FPS'e kitleyince yağ gibi olmuştu oyun. Şimdi yine 60 FPS'e kitle yapıyorum, ki bu ayar 60 FPS'e değil direkt olarak monitörün Hz değerine kitliyor. FPS 70'in altına düşmüyor ama hiç akıcılık yok. 60'a kilitliyorum yine çare olmuyor. Oyuna erken başlayayım diye EA Play almıştım 2 saati ayar denemekle geçti zaten. Cuma gününü bekleyeceğim düzelmezse almayacağım.

Benim de oyle 2 saat ayar yapmakla uğraştım oyunu on sipariş vermiştim nihai çıkış gününe kadar ilk gün yaması ile bir şeyler düzelmezse iade edeceğim kesin.

Refresh Rate diye bir ayar varmı hocam?

Arkadaşlar FIFA 23'te bu sorunu yaşıyorum. Ekran kartım 1660 Super. FIFA 22'de de bu sorunu yaşamıştım ama ayarlardan 60 FPS'e kitlediğimde çözülmüştü. Şimdi hem oyun içinden hem NVIDIA manage Settings'den 60 FPS'e kilitliyorum. Oyunu tamamen 60 FPS ile oynuyorum ama akıcılık sıfır. Yardımlarınızı bekliyorum. Monitörüm 75 Hz. 75 FPS'e kitlemek de çare olmadı.

V-Sync kapatıp deneyebilirsiniz. Aksi takdirde optimizasyon problemi gibi gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı