Çözüldü 1660 Super sistemde her parça çalışıyor ama görüntü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistemdeki her parça çalışıyor. Ekran kartı fanları ve ışıkları, işlemci soğutucusu fanları ve kasa fanları da. Kasaya bağlı klavye mouse ışıkları da yanıyor. Ancak check signal cable hatası alıyorum monitörde. Sebebi nedir? Çevirici kullanıyorum acaba ondan dolayı mı? VGA to DVI var çevirici.
Sistem 1660 Super B450M S2H Ryzen 5 3600 600W Xigmatek PSU.

Çözüm
Sistemdeki her parça çalışıyor. Ekran kartı fanları ve ışıkları, işlemci soğutucusu fanları ve kasa fanları da. Kasaya bağlı klavye mouse ışıkları da yanıyor. Ancak check signal cable hatası alıyorum monitörde. Sebebi nedir? Çevirici kullanıyorum acaba ondan dolayı mı? VGA to DVI var çevirici.
Başka bir monitorde bu monitöre (DVI olsun yeter) arkadaşının ya da bir tamircide de olabilir. Her neyse farklı monitörde dene yani. Dönüştürücülerin çoğu çalışmıyor.
Çok emin değilim ama dediğiniz gibi dönüştürücüden kaynaklanıyor olabilir çünkü piyasada çalışmayan çok dönüştürücü var.

Başka bir monitorde bu monitöre (DVI olsun yeter) arkadaşının ya da bir tamircide de olabilir. Her neyse farklı monitörde dene yani. Dönüştürücülerin çoğu çalışmıyor.

Çözüm
Bu sıkıntı bende de olmuştu. Monitörüm VGA çıkışlıydı ve dönüştürücü ile görüntü alıyordum sadece anakart markası gözüküyordu sonra gidiyordu monitörüm 60hz idi fakat sistem kendini anlamadığım bir şekilde 75hz başlatıyordu bende kurulumu televizyondan yapmıştım belki o sorun olabilir.

Başka monitör yok bir önceki sisyemimde calisiyordu.

Bu sıkıntı bende de olmuştu. Monitörüm VGA çıkışlıydı ve dönüştürücü ile görüntü alıyordum sadece anakart markası gözüküyordu sonra gidiyordu monitörüm 60hz idi fakat sistem kendini anlamadığım bir şekilde 75hz başlatıyordu bende kurulumu televizyondan yapmıştım belki o sorun olabilir.
Bende hiçbir şey gözükmüyor direkt olarak check signal cable yazıyor. Önceki sistemde böyle bir sorun yoktu. Çevirici kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ama sizin de önerilerinizi almak isterim.
Kabloyu ekran kartı çıkışına taktığınıza eminsiniz değil mi?
Evet, eminim.

Ekran kartına göre değişir. Hem sizin olmasına gerek yok. Arkadaşının PC'de de olur. DVI giriş olsun yeter.

Bir önceki sisteminde ne çalışıyordu? Eğer cevap ekran kartı ise dönüştürücüde sıkıntı var.

Geri
Yukarı