1660 Super VBIOS atıldıktan sonra siyah da kalıyor

berat güven

Decapat
1660 Super ekran kartım var Mining için 35 mh yapmak için bir video gördüm adam ROM atiyor işte ben de yaptim CMD'de komutu girip dosya adini atarken bitince bir anda siyah ekran oldu ve kaldi öyle. Bilgisiyari yeniden başlatiyorum gene siyah ekran ne yapacağım ben simdi brick oldu galiba ama yeniden baslatinca Windows'ta baslangiçta başlayan uygulamalarin sesi vs geliyor bana adamin attığı videoda Palit ve MSI'nin driveri vardi bunlar benim kartta da olur mu diye sordum evet dediler yaptim durum bu var midir bunu çözümü? Rica ediyorum şunu düzeltin şükür namazi kilmaya gideceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu devirde ekran kartından bir kaç mh daha fazla alabilmek için kartınızı bu denli riskli bir şey için harcadığınıza inanamıyorum. Umarım sorunu çözebilirsiniz. Bu tip işlemlerde bildiğim kadarıyla garanti dışı kalıyor.
Kaç mh'dan 35'e çıkmak için yaptın bu işlemi?
31'den 35'e çıkmak için muhtelen.

Şu devirde ekran kartından birkaç mh daha fazla alabilmek için kartınızı bu denli riskli bir şey için harcadığınıza inanamıyorum. Umarım sorunu çözebilirsiniz. Bu tip işlemlerde bildiğim kadarıyla garanti dışı kalıyor.

31'den 35'e çıkmak için muhtelen.

Ha 31 ha 35 ne kadar fark olabilir ki arada?

Ha 31 ha 35 ne kadar fark olabilir ki arada?
Gerçekten anlamıyorum, hiç bir mantıklı açıklaması yok. Bu tip bir eyleme girmek için o kartın ömrünün tamamlamasını ya da kendini amorti etmesi beklenir. Kaldı ki bu bile ROM atmak için yeterli sebep değil. Hadi AMD olsa eyvallah ama bu kart Nvidia yahu. 4-5 Mh artışı ay sonunda belki 2 belki 3 dolar ek gelir getirir. 2-3 dolar için binlerce lirayı riske atmak... Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değsin derler. Çok üzüldüm arkadaş adına.

Gerçekten anlamıyorum, hiçbir mantıklı açıklaması yok. Bu tip bir eyleme girmek için o kartın ömrünün tamamlamasını ya da kendini amorti etmesi beklenir. Kaldı ki bu bile ROM atmak için yeterli sebep değil. Hadi AMD olsa eyvallah ama bu kart NVIDIA yahu. 4-5 mh artışı ay sonunda belki 2 belki 3 dolar ek gelir getirir. 2-3 dolar için binlerce lirayı riske atmak... Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değsin derler. Çok üzüldüm arkadaş adına.

Ya ileri seviye kullanıcı değilsen neden karışırsın ki bu işlere. Kart güncel olarak 9000 TL üzerinde şu an.

Ya ileri seviye kullanıcı değilsen neden karışırsın ki bu işlere. Kart güncel olarak 9000 TL üzerinde şu an.
İleri seviye olsa ne fayda hocam, ortada fayda maliyeti var. Elde edeceğin fayda aldığın riskten daha değerliyse bu kabul edilebilir. Her mantıklı insan bunu hesaplayabilir. Ulan 2-3 dolar için bu riski almaya değer mi? Düşünmeyince sonuç acı oluyor maalesef.

İleri seviye olsa ne fayda hocam, ortada fayda maliyeti var. Elde edeceğin fayda aldığın riskten daha değerliyse bu kabul edilebilir. Her mantıklı insan bunu hesaplayabilir. Ulan 2-3 dolar için bu riski almaya değer mi? Düşünmeyince sonuç acı oluyor maalesef.

Konuyla alakası olmasa da bir tane ülke var iş bilmeyene vermişler tüm yetkiyi sürünüyorlar şimdi. O geldi aklıma.

Geri
Yukarı